| Patrick20061997 a întrebat:

Am 22 de ani, imi puteti da un sfat mai pe scurt?
Ejaculare precoce sau ejaculare prematură, cum as putea scăpa de asta? Exista pastile sau gel ceva care ma poate ajuta?
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca deocamdata iti lipseste experienta sexuala, din acest motiv chiar si la varsta ta, ejacularea se produce foarte rapid. Experienta sexuala pe baza careia orice tanar adolescent sau barbat matur, reuseste sa-si coordoneze, controleze si sa-si retina ejacularea atat timp cat doreste el, poate fi obtinut uneori in decurs de 1-2 ani de activitate sexuala intensa constanta si mai ales daca activitatea sexuala se practia/intretine pe cat este posibil mereu cu una si aceeasi partenera de sex.
In situatia ta pentru a reusi ca totusi sa intretii pana la urma un act sexual catusi de cat multumitor, trebuie sa aveti la dispozitie de fiecare data timpul necesar, incat partida de sex sa aiba cel putin/minim 2 -3 reprize. In mod aproape sigur in a 3-a repriza actul sexual s-ar putea sa tina timp suficient incat sa reusesti sa-ti satisfaci sexual partenera/prietena/iubita. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ejaculare ăsta e termenul nu ejacuare.

| Patronu1 a răspuns:

Sunt și creme, și spray-uri și multe chestii care te pot ajuta în situația asta, dar nu îți recomand să umblii cu asa ceva pentru ca sunt doar soluții de moment, nu te ajuta cu nimic pe termen lung. Trebuie sa înveți sa te controlezi și sa te concentrezi pe respirație, și exercițiile kegel am auzit ca ajuta, deși eu nu am încercat personal. De vina poate fii lipsa de experienta, dar se va rezolva cu timpul, îți promit. Bafta!

| mgtow a răspuns:

Fleshlight stamina training unit iti trebuie

| mgtow a răspuns:

Sau poarta ciorapii in actul sexual si vei vedea ca rezisti mai mult

| Donsavas a răspuns:

Da,exista antidepresive, care se dau in controlul emoțiilor din timpul actului sexual.