| Yuzoo a întrebat:

Hello TPU, am o probleme mai personala in legatura cu actele mele sexuale care dureaza foarte putin, m-am informat si s-ar putea sa fir "ejaculare precoce", nu prea stiu cu ce sa mananca sau niste remedii plauzibile, daca cineva a trecut prin asta sau trece, sau ma poate ajuta cu orice sfat pentru ca sunt foarte stanjenit si ma simt inutil in fata prietenei mele. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea precoce poate fii provocata si de lipsa de experinta, totul tine de autocontrol!

| corbulalbrosu a răspuns:

EXPERIENTA acesta este denumirea precisa si exacta a ceea ce iti lipseste tie, fiindca in sitatia oricarui tanar care de abia si-a inceput viata sexuala, de vina este surescitare si nici decum ejacularea precoce. ""Boala"" de care suferi adica "lipsa de experienta" se poate "vindeca" in timp si prin multa activitate sexuala cat mai ritmica si constanta. Succes. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti la inceputul vietii sexuale, este un fenomen normal pentru orice baiat la inceput de drum. Dupa mai multe acte sexuale, totul se va regla si vei avea ejaculari normale.

| Styleboss a răspuns:

Prietene, fara nici o gluma, dai vreo doua scurte cu vreo ora doua inainte sa o satisfaci pe prietena ta, si te va tine mult mai mult. Daca nu, incerci 3 inainte.
PS: Mai fa pauze intre pozitii, sau cand simti ca vine, mai iei o pauza, si tot asa. Baftaa!