| anonim_4396 a întrebat:

Pastile pentru ejaculare precoce cunoasteti care sa fie cat de cat eficiente? Stiu ca cauza e de la psihic dar spuneti- mi daca as putea gasi la farmacie ceva pentru ejaculare precoce, ofer funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista astfel de pastile fiindca pana in prezent NU au fost inventate. Fiindca deocamdata esti un tanar adolescent si in organismul tau activitatea hormonala este foarte intensa, in cazul tau NU este vorba de un proces fiziologic de ejacularea precoce. Ejacularea rapida/incontrolabila poate fi apreciata ca fiind ''normala'' fiindca cel mai probabil/de regula se produce dupa aparitia starii de excitatie, sau a unei stari de surescitare, indiferent care ar fi natura care o provoaca. Ejacularea rapida nu poate fi considerata ca ar fi o disfunctie sexuala, fiindca aceasta se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), sau a starii de abstinenta prelungita, mai ales in cazul adolescentilor din cauza neinceperii vietii sexuale si bineinteles intr-o foarte mare masura din cauza faptului ca lipseste experienta sexuala. Se considera ca tinerii scapa de aceasta ''problema delicata'', NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si de asemenea NUMAI/DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales atunci cand acestea sunt intretinute cu una si aceeasi persoana.
Doar in aceste conditii se poate obtine experienta sexuala necesara pe baza careia barbatul va reusi sa-si coordoneze, controleze si retina ejacularea spermei atat timp cat doreste si este necesar. Numai daca se procedeaza in acest mod, se poate spera ca in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare sa se stabilizeze si sa devina normala. In prezent nu exista pe piata/in comert niciun medicament sau vreun preparat pentru tratarea acestei afectiuni, care in conformitate cu studiile efectuate de cercetatori se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica sau folosirea medicamentelor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai existenta si mai ales prezenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu sunt adoloscent am trecut de perioada aia, mersi pentru raspuns
Cred ca ma excit prea mult in timpul actului si o fac rar deci da abstinenta sexuala e cauza si anxietatea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ceaiul de sunatoare e foarte bun pentru anxietate/depresie. Si alcoolul te ajuta sa rezisti mai mult, esti mai dezinhibat. E important sa ai o partenera care te intelege nu una care sa rada de tine.

| sadrian46 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stimate domn.
Când copii mei erau mici, îi felicitam așa.
- Foarte bine, 20 de puncte!
O dată cu un prieten al familiei, am trecut cu toții prin ceva ispravă năzdrăvană pe care nu mi-o amintesc în totalitate ca atare. Doar că, cu această ocazie, prietenul, adresându-se la Doru, care pe atunci avea vreo 7 ani, ( by the way, mâine 02.12. 2019, împlinește 41) a spus.
- Foarte bine, 10 puncte.
Replica lui Doru.
- Nu, nu! Tata dă 20!
Așa că stimate domn, ai din partea mea pentru acest răspuns 20 de funde!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am voie alchool si il urasc, mersi fain o sa incerc acest ceai sa vad cum e ca tratamentul care il urmez e aproape 0.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Dumneavoastra ori sunteti fizician ori comediant ceva de stand up comedy... aveti tot respectul meu!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta mă gândeam acum că am avut până acum vreo 50 de meserii, de la marinar, tăietor de lemne în pădure alpină, trasee alpine de campionat pe timp de iarnă, descărcător de vagoane, acum asta ar fi a 51-a, comic la circ.
Dar să nu te iei după aparențe, căci,
Și dacă-i bătut de soartă,
Ardeleanu nu s-arată,
Tot glumește și petrece,
Viața cu drag și-o trăiește.
Mâine pe la 10, mă internez la reparație capitală.
Dacă mai trăiesc, de Crăciun ne revedem pe TPU.
Dacă nu, vă trimit un email după deces.
- Bună! Eu tocmai am decedat. Voi ce mai faceți?
Vă aștept cu drag.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

La cam 3 ore după, bagă al doilea număr, să vezi că o să poți controla mai ușor.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

laughing))))))) cu numarul asta cred ca ati fi castigat direct iumor laughing)))) da intr-adevar aparantele insala, chiar dumneavoastra a ti zis ca mistoul este un bun antidepresiv

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ascult pe unul Montana pe un blog.
https://www.youtube.com/watch?v=Q28S3vcEJPM
Tipul a făcut închisoare la greu și povestește că și acolo cu miștoul se mai linișteau.
Dar ce mi s-a părut cel mai haios din ce povestea, era că la penitenciarul din Arad, răchiții erau plantoane, cu aprobare. Unul cică era îmbrăcat în femeie și cu perucă tot cu aprobare. De unde se vede, că așa sunt ei, cucurbei.
Mi-ai dat o idee de milioane. Mă tot gândeam să-mi fac un canal Youtube. Că aia, că aia, dar un canal de iumor personal, nu are nimeni.
Ai răbdare răbdurică. îl inaugurez imediat cum revin de la service unde îmi repară romantismele și carcasa. Vorba lui Alexandru Lăpușneanu, din Negruzzi, de mi se va scula ( știi tu ce) pe mulți am să popesc și eu.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te golesti inainte de intalnire, cu o ora sau 2, si daca tot ai probleme, normal e sa te ajute si ea, sa te mangaie si stimuleze, altfel, scuze, dar e tuta rau fata/femeia. cine nu intelege si nu stie atata lucru.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e numai de la psihic. E foarte complexă problema. Psihpterapie.
Dar mai ales practicarea actului sexual fără grabă, cu disciplină.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Erau ceva spray-uri. Medicamente care sa reduca nivelul de stres. Problema e de la stres, psihologica. Si lipsa de experienta este o problema, nu te poti tine destul. Medicamentele sunt bani aruncati, mai bine faci cateva sedinte de psihoterapie.