| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica intrebare...am 17 ani jumatate si ma macina un gand,acela ca inca sunt virgin(stiu ca pare cam stupid) dar toti colegii mei au o prietena si vorbesc deschis despre relatiile lor. Da, ma simt prost, caci n-am nici prietena desi nu m-am preocupat sa-mi fac una, sunt foarte timid(nu sunt tipul de om care se gandeste cum sa se culce cu una cat mai repede doar ca sa se laude celorlalti)...voi ce credeti sa-mi vad de invatat pana ajung la 30 de ani un mare tocilar(vreau niste sfaturi)

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Ma, parerea mea...
Nu te amagii cu invatatul pana la 30 de ani, de ce?
Poate ca la 30 de ani ajungi un om de succes, castigi aici la noi peste 2. 000E lunar, bravo tie si sper sa reusesti, insa vei fi luat de prost.
Parerea mea e ca, pe tot parcursul vietii noastre invatam, si cel mai ok e sa ai relatii la varsta de 15-20 de ani, relatii de o noapte, sau relatii de 3-4 luni sa simti cum e ca la 27-30 de ani sa poti controla orice sentiment emotie si sa nu fii luat de fraier.
Sincer, nici pe mine nu prea m-a interesat o relatie.
Pizda? Da, m-a interesat.
Am avut cateva relatii de o noapte, iar momentan stau cu prietena-mea de 8 luni, totul decurge ok si totul s-a intamplat din senin, printr-un snap trimis gresit de mine.
Sa nu crezi ca doar pentru ca ajungi la 30 de ani o sa fii un om mai deschis etc, daca nu vrei tu o schimbare in viata ta n-o vei primii, intelegi?
Incearca sa te tii de studii, incearca sa-ti formezi personalitatea, si fa-ti prieteni.
O sa vezi ca peste 3-4 ani, poate ala pe care l-ai ignorat un an intreg te poate ajuta cu o problema.
Nu fii prost, traieste-ti viata

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca pasiunea ta este cunoasterea ma bucur, nu trebuie sa fi ca alti man, tu continua pe drumul tau si invata, sexul este o nevoie primitiva, tu ai niste interese demne de secolul 21, cum majoritatea sunt primitivi in gandire se concentreaza spre satisfacerea unor nevoi primare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia si invata si o sa intelegi si tu ca femeile sunt pierderi inutile de timp, bani si energie. Si vezi ca pana la 30 de ani daca te duci pe partea de IT iti poti cumpara zilnic femei sa te culci cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e stupid ca inca esti virgin.Cel putin, nu atat de stupid cum crezi tu.Altii se plang ca sunt virgini la 30.