| DanielAj1122 a întrebat:

Salut tpu.Am o problema, am facut cu prietena mea cand de abia ii aparea pe calendar ca ii incepe perioada cand cresc sansele de a ramane, adica in prima zi si acum in ultima zi.Am facut cu prezervativ si de fiecare data imi e frica ca cine stie daca s-a intamplat ceva am verificat si prezervativul si nu era rupt, dar ma tot gandesc ca poate era in perioada aia si se putea intampla ceva

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul se foloseste exact cu scopul de a permite sa fie intretinute contacte sexuale in deplina sicuranta in orice zi a ciclului menstrual, adica si in zilele prioadei fertile. In cazul in care la terminarea actului sexual prezervativul a ramas intreg, intact, in proportie de 99, 9% formarea sarcinii devine IMPOSIBILA. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă actele sexuale au fost protejate, șansele de a rămâne gravidă sunt minime.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ si mai ales l-ai si verificat daca este rupt, nu are ce sa se intample, insarcinata nu are cum sa ramana in acest caz.