| Hakki a întrebat:

Ce pot sa fac sa recastig iubirea fostei mele prietene? Ne iubeam mult, dar am avut o perioada proasta si am tratato urat, ea nu a vrut sa inteleaga problemele mele, si ne-am despartit. Acum o iubesc foarte mult, nu pot sa-mi iau gandul de la ea, adorm cu ea in gand, ma trezesc cu ea in gand, dar observ ca numai am nici-o sansa, ma trateaza cum am tratato eu cand aveam probleme., mai nou are si un prieten oh go on

Ar trebui sa mai incerc cu ea? Sa-mi cer iertare pentru tot ce ia-m facut? O sa inteleaga?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

De fapt nu conteaza cat de mari sau mici sunt problemele intre 2 persoane care se iubesc. Iubind cu adevarat treci peste orice obstacol. De multe ori chiar aceste obstacole intaresc legatura dintre 2 persoane, intaresc relatia lor.
Eu cred ca abia atunci cand este greu, cand unul din cei 2 trece prin momente grele,atunci se poate demonstra fara cuvinte iubirea. Doar sa fii acolo, sa sprijini, chiar si cu gandul.
Daca are un nou prieten poate ca nu te-a iubit cu adevarat. Asta depinde de fiecare persoana in parte. Putea sa ramana in viata ta si sa astepte ca totul sa revina la normal sau sa incerce sa te ajute cumva.
Poate ca eu sunt prea exigenta in privinta relatiilor dar nu as face niciodata asa ceva. Chiar daca stiu ca sunt respinsa prefer sa raman singura decat sa ma avant intr-o relatie ca sa uit cealalta persoana. Imi fac si mie rau dar si persoanei cu care as incerca ceva.
Cand iubesti cu adevarat ramai acolo, chiar daca esti respins. Asa iti demonstrezi cu adevarat iubirea. Cine iubeste nu pleaca si sufera in tacere pentru cel pe care il iubeste. Si poate cu timpul va exista sansa ca el/ea sa vada ceea ce a pierdut si sa incerce ca macar de data aceasta lucrurile sa mearga mai bine.
Nu stiu ce sfat sa iti dau. Poti sa incerci sa o cauti si sa-i spui ceea ce simti pentru ea.Dar depinde mult de ceea ce s-a intamplat intre voi cand v-ati despartit, cine a rostit cuvinte grele.Un Iarta-ma si un Te iubesc nu rezolva cateodata absolut nimic. Trebuie sa faci eforturi serioasa si sa-i arati cat de importanta este ea in viata ta. Poate ca totusi te-a iubit si va vrea sa fie cu tine. Dar cred ca va trebui sa te pregatesti si pentru un eventual refuz.
Iti urez succes! Si de cate ori treci printr-o perioada grea nu ezita sa vorbesti cu persoana iubita despre acest lucru. Vei vedea ca lucrurile se schimba. Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie. Succes! happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca fata se respecta pe sine, atunci tu nu mai ai nici-o sansa. Daca si tu te respecti pe tine, atunci cere-i iertare si ureaza-i fericire langa noul ei prieten.

| Azµre a răspuns:

Dacă ești fraier, rămâi așa acum. De ce te-ai certat de la bun început cu ea.

| Felys a răspuns:

In general cand avem probleme cautam consolare si ajutor,nu lovim in persoanele de langa noi ca suntem suparati, tu in loc sa te consulti cu ea ca iti era aproape, ai respins-o si e firesc sa te trateze si ea in acelasi mod, nu stii ca orice greseala se plateste, acum suporta consecintele comportamentului tau

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca nu e capabila sa te inteleaga de ce o mai vrei inapoi? viata iti va aduce din ce in ce mai multe greutati si va trebui sa ai langa tine o femeie intelegatoare nu o egoista.

| Mytsaa a răspuns:

Poti sa-ti ceri iertare, probabil o s te inteleaga doar ca momentan baiatul ala cu care este acum ii cam sta in calea sentimentelor.Nu o sa stie ce sa faca, nu o sa stie ce simte.

| PamPam123 a răspuns:

Depinde cat de rau s-a suparat. Incearca sa ii recastigi increderea. Nu cred ca o sa mearga cu dulcegarii..Desii, daca are un alt prieten, slabe sanse, sau cine stie. Poate vrea sa te faca gelos. Depinde, cat de mult tine la respectivul.