| JohnnyB98 a întrebat:

Duminica trecuta am implinit o luna de relatie cu prietena mea, totul bine si frumos in acea zi(ne-am facut fiecare cadouri). Dupa acea, toata saptamana(luni, marti, miercuri.joi) cand ne-am vazut la scoala vorbeam, dar parea asa mai rece si cand voiam sa o sarut ma respingea. Vineri parea mai schimbata, si dupa ore am intrebat-o daca vrea sa iesim in weekend, si a zis ca nu poate, ca are mult de invatat(ok, am inteles-o). Dupa a urmat sa vorbim vineri seara pe facebook cand am ajuns acasa... : I-am spus ca se poarta ciudat cu mine, si ca m-am saturat de comportamentul asta. Dupa aceasta discutie mi-a dat de inteles ca se incheie relatia.( Eu i-am zis ca vom ramane prieteni, daca vrea. Ea mi-a zis ca o sa o lase usor cu baietii, ca o sa se ocupe mai mult de scoala)
Sambata nu am vorbit deloc, insa ea mi-a lasat un mesaj pe la 22:30 cand eu nu eram pe facebook.
Suna cam asa: - ieri noapte- prima data cand te-am visat
-ieri era sa mor. pe bune. ma asculti?
-stiu ca sunt nebuna si ca vorbesc singura dar fie ca vrei sau nu trebuie sa-ti spun
-" ieri intr-o pauza, la locul de joaca, s-a jucat cu colegii si s-a lovit la mana rau" (noi la liceu, am si loc de joaca pentru copii mici)
-si mi-am zbrobit mana, stiu trist.
-nu am putut sa o misc deloc cam 12 ore
-te rog nu ma ignora!
-a si cateva ore dupa ce s-a intamplat chestia asta am fost sub stare de soc fara sa pot sa vorbesc sau face altceva
-practic sunt cam handicapata stiu naspa dar ce-ti pasa tie
-nici macar nu imi raspunzi
-era sa mor realizezi puteam sa-mi rup mainile sau picioarele sau sa-mi sparg capul.

Ok, si dupa asta mi-a povestit visul: "eram noi 2 si cu mami undeva la o cafenea in oras, apoi mami era suparata nu stiu de ce si dupa aia scaunele din cafenea se transformasera intr-o canapea si m-am pus langa tine, si la un moment dat am vrut sa ma ridic si m-ai tras de mana spre tine, si ma tineai destul de tare, si nu mai stiu"
Dupa, i-am pus niste poze cu mesaje care semnificau ca imi este dor de ea si vreau sa se intoarca. Si mi-a zis" ti-am zis ca depinde de tine, lasa asta acum, trebuie sa ies, papa"

Explicati-mi si mie ce se petrece ca eu sunt cam confuz, si dati-mi niste sfaturi, pareri ceva...

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Hahahaha, toti baieti cu chestia asta "Femeia ramane un mister". Dada, doar pentru ca barbatii sunt usor de citit. Dar sa stii ca fata mi se pare ca nu e foarte in regula. Nu stiu daca din cauza ta sau a altuiva dar nu pare prea bine. Eu zic sa stai de vb cu ea daca vrea sa va impacati sau nu. Dar eu zic sa te mai tii de ea ca se pare ca ea vrea sa fie cu tine si mi se pare ca devine uneori putin mai mult obsedata de asta. Incercati sa vorbiti sa vedeti daca rezolvati ceva. Bafta (vei avea nevoie)

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata, ca orice om a visat si ti-a spus visul ei. Depinde de tine daca doresti sau nu sa faci parte din el.

| schmoll a răspuns:

Salut tinere,ce se intampla in interiorul femeilor ramane un mister pentru noi,eu pot doar sa-ti dau niste speculati,devina esti cam tu,eu cred ca te-ai repezit,ai suspectat o racire,dar ea avea alte probleme,poate nu vroia sa te ingrijoreze,fetele aleg sa faca asta de multe ori,ne ascund lucruri,nu pentru ca nu tin la noi,pentru ca tin la noi,eu sunt de parere ca ar trebui sa inceteze,nu suntem psihoteraupeuti dar suntem iubitii lor,ai cam ranit-o,eu zic sa-ti ceri iertare,un om care isi cere iertare e cel mai puternic om,nu te izosesti,te inalti,vorbeste cu ea,ascult-o calm, fi de partea ei, spune-i ca o intelegi, si ca vei fi alaturi de ea indiferent de situatie, bafta tinere..nu uita cheia e la tine