| PDM2000 a întrebat:

este posibil sa ramai insarcinata daca nu a lasat in tine? O prietena de-a mea mi-a povestit ca ea inca nu a facut-o cu prietenul ei insa s-a terminat pe ea si ciclu i-a intarziat de o saptamana... Si de cam o luna se spala cu un gel pt zona intima insa de cateva zile are tot timpul niste mancarimi in ziona intima si niste scurgeri galbui spre alb si ceva alb ca branza... Ce poate fi? E posibil o sarcina? Ce ar trebui sa faca? A fost si la farmacie si i-a dat niste medicamente numite zenol...

5 răspunsuri:
| PDM2000 explică:

Da, milioane. am pus o simpla intrebare credeti ce vreti.

| Emilian65 a răspuns:

Acele mancarimi de care vorbesti ar putea fi semnele unei boli sexuale si ca urmare spune-i sa mearga de urgenta la un medic ginecolog sa vada care sunt cauzele acelor mancarimi.

| Oana92 a răspuns:

Prietena prietenei tale...Nici din spatele unui ecran nu aveti curaj sa va asumati faptele voastre? In fine...

Ce ai tu e mai mult ca sigur candida si gelul ala intim are o foarte mare vina in aparitia candidozei. Sa nu il mai folosesti! Simptomele descrise de tine nu sunt de sarcina, informeaza-te mai bine! Mergi la medic pentru un tratament corect, farmacistii nu sunt medici, iar criteriul dupa care recomanda medicamente e suma de bani pe care o incaseaza pentru asta, nu calitatea lui.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

O.C.S. O trupa foarte mișto. Au o melodie în care spune "Virginele rămân gravide o data la 2000 de ani". Deci ar cam fi timpul.
NU! Nu poate rezulta o sarcina dacă spermatozoizi nu sunt injectați în singura intrare corecta. Pentru alte probleme, sunt niște oameni îmbrăcați în halat alb, plați pentru identificarea mâncărimilor și scurgerilor.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pare a fi candidoza, nu e ceva periculos. Insa cu intarziatul, e posibil, daca au ajuns cumva spermatozoizi in vaginul ei. De ce nu merge la un ginecolog? II va da toate raspunsurile si mai ales, pe cele corecte, ca noi ne dam doar cu presupusul acum.