| slyboz a întrebat:

Salut,TPU!
Inainte ma uitam la o actrita xxx si dintr-o data mi se scoala si intr-un minut ejaculez,fara sa folosesc mana insa ajutandu-ma de o usoara frecare dintre penis si materialul textil al lenjeriei, miscand trunchiul. Ideea e : e acesta lichid preejaculator si nu sperma?
Adica a venit in mai putin de un minut si am senzatia ca si cum as freca-o acum cu mana ar da ceva sa vina ca si cum mai e acolo.
Am probleme cu penisul, ejaculare prococe sau acela e lichid preejaculator?
Ideea e ca dupa "ejacularea" lichidului preejaculator mi-a disparut 80% din starea de excitatie.

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Si baietii se uda cand sunt excitati, la fel ca fetele, daca te exciti peste masura, da, apare si in 1-2 minute lichidul preejaculator, de multe ori sigur ai patit sa te excite ceva si sa ai erectie aproape instant, e normal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejaculator este produs incepand cu momentul intrarii penisului in erectie si se prelinge, scurge din uretra de obicei insesizabil si provoaca doar o umezire abia perceptibila a glandului (capului) in jurul meatului urinar/deschiderii uretrei. In schimb, procesul in care are loc eliminarea spermei prin ejaculare, se produce in mod ''eruptiv'' printrun numar de 4-7 jeturi la interval de 2-3 secunde intre ele si de obicei dupa trecerea unui timp relativ scurt, erectia penisului scade destul de rapid incat dupa 2-3 minute de la ejaculare, penisul revine la starea sa normala si anume cea flasca. Elacularea spermei se poate produce in orice moment, chiar si inaintre de intrarea penisul in erectie totala, in cazurile in care excitatia apare brusc si este mult prea intensa incat barbatul devine surescitat. Fiind vorba de 2 lichide complet diferite care sunt produse si eliberate/eliminate complet diferit se poate afirma ca practic este imposibil sa poata fi confundate sau sa provoace confuzie in privinta lor. Sanatate!