| whynot2405 a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar nu am primit decat un raspun care era copy-paste de pe net... Va rog, sa ma ajute cineva sad

Am 16 aproape 17 ani si iubita mea are 18 ani. Suntem impreuna de 7 luni. Am vorbit cu ea si am decis sa facem dragoste (chiar ea a deschis aceasta discutie). Amandoi suntem virgini. Si as dori ceva sfaturi pe care ar trebui sa le stiu inainte de a face dragoste. Daca va mai uitati pe celelalte intrebari ale mele de pe TPU, o sa vedeti ca am mai intrebat despre ejacularea prococe, deoarece cand ma masturbez nu imi ia nici un minut sa termin si cand m-am uitat la un film cu ea si i-am bagat mana in sutien si i-a mi-a pus mana pe pantaloni la penis, am ejaculat si nu doar o data si cred ca de trei ori la rand, deoarece ea continua sa ma mangaie acolo. Dar am avut noroc ca nu m-am udat si ea nu a aflat nimic despre asta. Deoarece mi-am pus mana mai subtil sa simt daca e ud sa nu cumva sa simta ea ceva, dar din fericire nu m-am udat. nu stiu sigur daca asta inseamna ejaculare prococe, dar singurul lucru de care imi e frica e sa nu ejaculez, inainte de a o penetra...As vrea sfaturi

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Pareri (nu sfaturiwinking ) :
1. Folositi prezervativul si lubrifiantul

2. Inarmati-va cu multa rabdare. Amandoi sunteti virgini...tu esti deja foarte stresat de asta, e clar ca nu vei avea o super erectie. Fiind lipsit de experienta nici nu vei sti cum sa te porti cu ea astfel incat sa nu o doara foarte tare (de asta aveti nevoie de lubrifiant). E normal si firesc sa ejaculezi foarte repede; esti emotionat, stresat si lipsit de experienta. Va trece o vreme pana cand vei avea o erectie de durata. Incearca sa fii bland cu ea, nu incerca sa o penetrezi brutal.

3. Luati totul ca pe ceva normal. Bucurati-va unul de celalalt si de moment. Nu puneti presiune unul pe celalalt si incercati sa fiti cat mai relaxati.

4. Nu va asteptati la super senzatii din prima. E greu de crezut ca ea va avea orgasm la primele partide (obtinut prin raport sexual normal)

Daca vrei raspunsuri si mai detaliate scrie-mi mesaj happy

Baftawinking

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tot nu ai inteles o repet din nou, DA VEI EJACULA inainte de a reusi sa penetrezi vaginul sau in cel mai fericit caz in urmatoarele cateva zeci de secunde. Si o repet din nou nu este vorba de ejaculare precoce, este vorba de lipsa de experienta precum si incapacitatea de a-ti retine sau coordona/comanda producerea ejacularii din cauza SURESCITARII o stare absolut normala, ce se petrece pe fond nervos, provocat de emotiile intense in cazul baietilor si nu numai, aflati in situatia de a avea primului lor contact sexual atat de mult visat si dorit.

| mihai69 a răspuns:

Frate, păi dacă ai orgasm și ejaculezi, mai ales după o astfel de stimulare cum e cea mai sus descrisă - păi e imposibil să nu te uzi leoarcă! așadar, nu știu ce oi fi simțit tu, dar sigur nu era ejaculare - posibil o eliminare ușoară de lichid preejaculator, ceea e cu totul altceva.
În sfârșit - un lucru mi-e absolut clar: habar na-ai ce se petrece nici cu ea, nici cu tine. Trebuie să te aștepți la ceva perioadă de descoperiri și de învățat; spune-i și ei, să știe la ce să se aștepte. Și veți învăța oricum împreună, că nici ea nu cred că e vreo savantă în domeniu.

| whynot2405 explică (pentru mihai69):

Aveam o pantloni mai grosi si da, am ajaculat pentru ca pe chiloti eram foarte ud dupa asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cam tot ce a scris in raspunsul sau ProfaDeSex poate fi considerat corect si util. Insa nu ti-a recomandat in mod expres sa folosesti prezervativul deoarece atat tu cat si alti baieti in cazul primelor contacte sexuale din cauza surescitarii nu se pot abtine de a nu ejacula instant. Insa in multe cazuri vei ejacula chiar in momentul atingerii gandului de himen sau dupa cateva zeci de secunde in cazul fericit in care vei reusi sa executi cateva miscari de penetrare. Din acest motiv iti recomand sa ai multe prezervative la indemana si sa fii extrem de atent ca penisul si mainile sa-ti fie perfect curate in momentul montarii unui nou prezervativ.De obicei in cazul primelor actiuni sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii in multe situatii penisul iti va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza sa-ti montezi un prezervatv nou (pe penisul spalat sau f bine sters de sperma) si sa treci imediat la inceperea unui act sexual nou. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara nu reusesti sa-ti satisfaci partenera nu te demoraliza, incerci si a 3-a oara sau ii faci un oral, o degetica pentru a nu o lasa nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie satisfacuta. Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit s-o satisfaci prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii.Succes." - Brosulacorbu