| LovEuDelia a întrebat:

M-am indragostit de o colega de clasa, dar problema e ca noi nu prea vorbim si ea e cu un an mai mare ca mi. Ni se intalnesc deseori privirile, de multe ori imi vine sa o strang in brate... ce sa fac? vine si vara si sigur nu o sa ne mai vedem asa des

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SisMusic a răspuns:

Incearca sa o impresionezi prin ceva care sa ii placa (o floare sa o scoti in oras PS:nu o pune sa plateascalaughing ) si incearca sa te mai dai la ea sa ii dai de inteles ca o placi!
Chestii de astea clasice... iti dai tu seama!big grin
Bafta in continuare!winking

| RisenLight a răspuns:

Iti zic la figurat si simplist :Iao in brate big grin...Gaseste absolut orice subiect de discutie, simte-te relaxat in preajma ei si incearca sa fi doar ceea ce esti(pe bune asta e partea cea mai imp sa te simti bine langa cineva fiind ceea ce esti fara sa vrei sa pari altcineva) apoi incearca sa vezi ce planuri de vacanta are si incearca daca reusesti ca vorbind cu ea sa vezi daca are anumite momente cand da semne de accept daca intelegi.Adica daca vorbeste calm cu tine, rade la ceea ce zici sau se poarta intr-un mod ma "zapacit" sa-i spun asa cand esti cu ea.Nu uita daca ai ocazia sa faci ceva fa atunci fara nici o remuscare. Gandeste-te ca niciodata nu ai nimic de pierdut big grin