| TeoTudor a întrebat:

Nici macar nu stiu cum sa incep, anul 2013 a inceput pot sa zic destul de bine pentru mine, pentru ca chiar de la inceputul anului m-am indragostit de o fata. La inceput in clasa 5-6 (Noi am fost 2 clase si acum in a 7-a ne-am despartit) eu in clasele 5-6 o uram din tot sufletul pentru ca statea langa desteapta clasei si copia la greu alt motiv nu aveam. Acum totul s-a schimbat. Nici nu stiu cum s-a strecurat in sufletul meu si mi-a furat inima credeti-ma. Problema este ca ea este o fata cu ochii albastrii blonda si foarte frumoasa cea mai frumoasa din sat pot sa zic este foarte populara socializeaza cu toti etc, eu sunt cel mai timid baiat din scoala si nici macar o data nu am avut curaj sa ii spun unei fete te iubesc (am 13 ani) si din aceasta cauza am suferit 2 mari pierderi in dragoste mai ales la a 2-a iubire a mea credeam ca numai imi revin am suferit 2 ani jumatate si pana la urma cu ambitia pe care mi-am pus-o in inima am uitat-o. Acum treaba sta cu totul si cu totul diferit, eu am jurat ca nu o sa mai sufar si a 3-a oara in dragoste dar cred ca deja asta si fac. Chiar nu vreau sa o jignesc dar ea este cam fitoasa de fel dar asta pentru mine nu inseamna nimic pana acum ea nici macar nu m-a bagat in seama si daca am avut o conversatie aman2 a fost pe facebook de genul Buna ce faci si cam atat. O iubesc atat de mult credeti-ma in fiecare seara de 22 de zile o visez incontinuu visuri rele dar si fericite, in fiecare secunda ma gandesc la ea imi este atat de mult de dor de ea in orice clipa as vrea sa o am langa mine dar din pacate eu ma tem de respingerea ei, ceva de genul: Tuu saaa stai cu mineeeee? Vreeei sa ma faaaaci de raaaas? Imi este atatd e frica cand sunt langa ea parca ard pe dinauntru ma topesc incet incet, ma pierd in ochii ei si nu mai pot scapa sau cand se uita la mine parca as fi in rai as da orice sa ma placa si ea si sa simta ceea ce simt eu pentru ea, in fiecare noapte ma gandesc la ea inainte sa ma culc si plang foarte des fiindca nu pot sa o am langa mine plang pana numai am lacrimi ascult melodii numai de dragoste gen Skillet One day too late Sadness and sorrow stiti voi va rog din toata inima ajutati-ma cumva va implor numai pot. O iubesc din toata inima!

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...cuvinte mari pentru un copil de 13 ani, nu crezi?thinking
Pai..sincera sa fiu, daca nu te place cam suferi degeaba! Sincer! iti spun din "experienta" ca nu se merita sa plangi si sa suferi pentru nimeni!sad care nici nu ii pasa de tine
Acum..sti vorba aia! Incarcarea moarte n-are! Fa-te placut pe langa ea, fi mai intraznet, fa-i cu ochiul, poarta-te frumos cu ea! Crede-ma, fetelor le plac chestiile astea!happy
Succes!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

M-au impresionat cuvintele tale chiar esti indragostit pana peste cap de ea. Daca ea nu te place nu uita ca dragoste cu forta nu se poate.
Si apropo, ca sa iubesti trebuie sa fi intr-o relatie.Nu te mai arunca in sentimente, nu-ti mai deschide inima pentru ca daca este un refuz o sa te doara, si pana iti vindeca timpul ranile ai de indurat.

| Azµre a răspuns:

O iubești și nu faci nimic, gândește-te de 1000 de ori înainte să spui că iubești pe cineva!

| Sorinacio a răspuns:

Deocamdata fii " stand-by". Nu te mai ingrijora din cauza lor. Fii barbat, numai plange petru ca unele chiar nu merita.Te rog baga la cap ce ti-am zis aici ca e un sfat foarte bun.

| Mihai_Flencheş_1997 a răspuns:

"E mai usor sa crezi in Dumnezeu decat in tine", trist, dar adevarat. Trebuie sa crezi in tine si in sansa ta, dar la varsta pe care o ai cam greu. Nu stiu ce-s cu suferintele astea, esti copil, traieste-ti copilaria, nu suferii din cauza unor fete.