| anonim_4396 a întrebat:

o întrebare pentru cei care sunteți sau ați fost într-o relație. Vouă nu va este / v-a fost teamă că într-o zi iubirea aceea și atracția dintre voi doi va dispărea treptat treptat și ajungeti sa fiți împreună doar pentru ca aveți ceva luni împreună si nu ați risca despărțirea doar fiindcă nu va place singurătatea? Eu am impresia ca asa patesc eu de la ultima vreme cu iubita mea și îmi pare foarte rău și ma întristez foarte tare. Parca nici sărutările nu mai sunt ca inainte. Dacă am scris greșit îmi cer scuze dar ma simt cu un gol imens în mine ca toata aceasta vraja dispare treptat și va deveni totul monoton asa in relatie.

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratelo asa e viata tu decizi daca te complaci sau maergi mai departe. majoritatea le e frica de singuratate si prefera sa fie supus si sa ramana in relatie ca e caldut si comod. viata e scurta pentru regrete, toate relatiile duc la plictiseala si monotonie pentru ca omul nu este proiectat sa fie monogam.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. așa se întâmplă. mai ales cănd relația se bazează doar pe sărutări. Dacă mai sunt și alte motive, ea durează.

| Wr3nch a răspuns:

E semn ca e pe sfarsitlaughing Cam asa a fost la mine, ea s-a plictisit, eu credeam ca doar o faza, pana a zis ca vrea sa ne despartim.

| Crackman a răspuns:

Trebuie sa vorbești despre asta, ce te ascunzi?
Trebuie sa trăiești cu ideea ca în orice clipa poți pierde totul chiar și propria viata