| mnk a întrebat:

Salutare la toti care citesc acest post...Intrebarea mea e urmatoarea:
Cum inviti o fata in oras?

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Asa cum a zis si NoGod, cu politete, si fara ironii. Inainte de toate, spune-i locatia, iar atunci cand o astepti, tine in mana un trandafie happy.
PS: il si dai laughing, nu doar de superstitie il tii cu tine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

SimpluhappyTe duci la ea, o intrebi ce face, cum se mai simte, ce a mai facut si chesti din asteachatterbox si apoi ii spui asa '' Vrei sa iesi cu mine in oras?''
Si gatabig grin
Mult succes!winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca esti timid si nu ai curaj sa ii spui in fata ii dai un telefon si ii spui ca te-ai gandit sa iesiti impreuna la un suc la ora..., sau ii trimiti un mesaj pe mes...SUCCES.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Buna. In seara asta, pe la 7, te iau din fata scarii sau preferi sa ne intalnim in fata la?
Asta denota ca ai incredere in tine si ca refuzul nu este o optiune. "Vrei sa iesim in oras" de obicei mai mult pune in incurcatura ca ea poate spune da si tu, de fericire, uiti sa pui la punct detaliile. Sau mai dai peste una ca mine si iti spune da, dar in seara asta ies cu x, maine cu y, peste 3 zile cu z. crezi ca peste o saptamana juma ar fi ok?

| Silvia a răspuns:

Deschizi gura, si daca mai poti, o intrebi : vrei sa iesi cu mine in oras? happy
Simplu tongue

| Parintele a răspuns:

O intrebi daca i-ar face placere sa iasa cu tine in oras ( de preferat sa-i spui unde si bine ar fi sa stii daca ai place acolo unde vrei sa mergeti). Trebuie sa fii politicos si sa astepti o decize sincera a ei. Nu tin fazele fortate de gen: "In seara asta, pe la 7, te iau din fata scarii sau preferi sa ne intalnim in fata la?" mie asta imi pare marlanie.

| albastrel a răspuns:

Cu tupeuwinking

| sorin a răspuns:

Pai simplu, te duci la ea si o inviti, sau ii dai un mesaj sau o suni daca iti este rusine sa ii spui in fata, si gata.Succes.

| CenturyChild a răspuns:

Pai mai intai te hotarasti pe ce cale vrei sa o anunti : prin telefon, pe mess, SMS. etc. Daca vrei sa pari mai implicat ti-as sugera sa ii vorbesti in fata sau prin telefon (chiar daca e mai greu), daca stii ca te vei inrosii, te vei balbai etc mai bine ii trimiti un mesajwinking. Sa zicem ceva in genu : Ce mai faci? (bla bla bla) Ce faci maine? (daca nu e ocupata sau se duce nu stiu unde) Ce ai zice sa mergem la un suc la? Fac eu cinste (optional big grin )... (Si daca zice da) Bine, pe la ce ora sa te iau?

Cam asta ar fi, nu e mare branza. Succes!

| andrelina a răspuns:

Raspunsul este afirmativ doar daca e valabila oferta si pentru prietena ei cea mai buna.Presupun ca fata are pana-n 15ani.

| Haydee a răspuns:

Te prefaci ca nu te uiti la drum si laughing te lovesti de ea.Si ca sa iti cer iertare pentru lovitura o inviti in oras la un sucbig grin
-Imi pare rau, hey, ce zici daca am merge in orah la un suc, poate asa ma ierti ca am dat peste tine. E ok?

| funnymantm a răspuns:

Fa! bei un suc te f**? laughing

Vaai ce am zis laughing trebuie sa ma tratez cu misoginia asta

| kenzo a răspuns:

Incearca sa fii cat mai natural, si pe cat posibil spontan, decat sa furi texte de pe net, si sa te trezesti ca ai uitat poezia happy
Succes!

| biby29 a răspuns:

Vi la un suc la pliculet?laughing
Fac eu cinste. da aduci tu sticla cu apalaughing

| alle529 a răspuns:

Foarte simplu, o intrebi daca vrea sa iasa cu tine la un suc si gatahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lautari. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: iti iei inima in dinti, o suni, o intrebi ce mai face si asa din vorba in vorba, o intrebi daca nu are chef sa iesiti la un suc ca si tu te plictisesti tot in casa. Sau daca e vreun concert in oras zici ca ai ramas cu 2 bilete deoarece prietenul tau X nu mai poate merge... Sau inventezi tu alta scuza ca sa o vezi, impotant e sa vorbesti frumos cu ea, sa asculti ce spune pentru ca fetelor le place la nebunie sa vorbeasca mult dar si sa fie ascultate. Iar la intalnire poti sa-i duci o floare, eventual un trandafir rosu daca esti indragostit, alb pentru ceva neutru... Tin pumnii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai : Buna, ai dori sa iesi maine cu mine la un suc?happy

| DeeA_7228 a răspuns:

"buna, vrei sa iesim la un suc?"

si apoi vezi tu mai departe happy

| mnk explică:

"Buna. In seara asta, pe la 7, te iau din fata scarii sau preferi sa ne intalnim in fata la?"
Ii zic asta... daca zice ca nu poate asta seara, ce fac?!