| Marius96 a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa incep o cura de slabire cu ceai verde + sport.
Dar am o problema mama mea nu vrea sa am lase sa beau ceai verde... zice ca sunt prea mica pentru asa ceva.
Credeti ca are dreptate?
M-ar putea afecta ceaiul verde la aceasta varsta?
Dau funda!
[[scuze de categorie!]]

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dieta te poate afecta,nu neaparat ceaiul verde!
Esti inca in dezvoltare si o dieta ti-ar putea crea un dezechilibru hormonal de ajungi sa vorbesti singura!
Ai grija mare!
Mai bine taie masa de seara,mananca mai multe fructe,lasa dulciurile si, da, fa sport.
Corpul tau are nevoie de toate vitaminele acum.
Succes!

| AndaWest a răspuns:

Da are dreptate mama ta, tu inca esti in crestere ar trebui ca pentru moment sa faci doar sport si de pe la 18ani incolo sa incepi cu diete daca este nevoie. sportul te ajuta sa te mentii in forma si sa fii si sanatoasa