| cFlorin a întrebat:

[scuze.cat]Buna TPU.Am comandat niste CARTI DE JOC de pe www.cartidejoc.ro. Mi-a venit avizul acasa cum sa ma duc sa ridic coletul de la posta.Pe aviz(factura) scrie : valoarea produsului : 20lei. Ramburs : 21Lei.Care este pretul pe care trebuie sal platesc la posta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa platesti 21 de lei (valoarea de ramburs). Iti spun asta cu certitudine, comand adesea produse prin posta. Valoarea produsului este 20 de lei (declarata de trimitator) la care se adauga taxa postala.

4 răspunsuri:
| SkateBoard a răspuns:

Ca sa fi sigur ia 41 lei;)... eu asa fac mereu cand comand pentru prima oara de pe un alt site pentru cartidejoc... si recomand sa iei de pe www.iluzionist-shop.ro

| Sn1p3r a răspuns:

21 de lei e pretul care trebuie sa-l platesti tu.Valoarea au pus-o ei de 20 de lei pentru calcularea taxelor postale.Valoarea nu trebuie sa fie reala!
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Sn1p3r a răspuns (pentru cFlorin):

E asa cum zic eu.din proprie experienta si garantez ca asa si e