| MariaDm123 a întrebat:

Se poate forma o sarcină dacă menstruația mi s-a terminat pe 28 Iulie și pe 3 August seara și pe 5 August seara am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare in vagin? Menționez ca de 2 zile am o scurgere maronie

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa intelegi un lucru extrem de simplu si anume aceea ca NU se poate formula si transmite un raspuns obiectiv care sa fie catusi de cat valabil si corect fara sa oferi toate informatiile care privesc ciclul tau menstrual si anume :
-- caracteristica ciclului tau menstrual de a fi REGULATA sa NEREGULATA.
-- care au fost lungimile (numar de zile) ultimelor 4-5-6 cicluri menstruale anterioare.
-- data la care a inceput ultima menstrutie, (ciclul menstrual)
-- data la care ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie,
Numai dupa ce vor fi cunoscute informatiile cerute, doar dupa aceea se poate formula un raspuns obiectiv. pana atunci se pot formula doar pareri si presupuneri subiective care pot si corecte dar la fel de bine si cu totul eronate, gresite, incorecte si lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa apara o sarcina nedorita.

| Blueberry8 a răspuns:

Insarcinata poti sa ramai cam oricand! Sunt femei care au ramas pana, in timpul, sau dupa mentruatie! Daca nu va doriti sarcini, PROTEJATI-VA! Mai tarziu veti avea de suferit!

| Maia55 a răspuns:

Nu ar fi mai ușor dacă te ai proteja? Ai scăpa de tot stresul asta. Se poate. Nu știu câți ani ai dar presupun ca sub 18 și te sfătuiesc sa folosești prezervative când întreții relații sexuale, asta în cazul în care nu vrei sa fi mămică