| sweetcassie a întrebat:

Se poate ramane insarcinata daca un penis caruia ii curge lichid preejaculator se freaca de vagin? E o prostie, stiu

13 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu, nu este o prostie. Se poate intampla, rar, dar da se poate intampla.
De ce? Simplu. In timpul excitarii, fetii i se umezeste vaginul, cu lichid care favorizeaza transportul spermei in interiorul vaginului, apoi spre uter.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate. Si da, este o prostie, pentru astfel de contacte sexuale trebuie folosit prezervativul, chiar daca nu exista penetrare

| RAY a răspuns:

Acel lichid poate contine spermatoizi desi da se poate, asta daca esti la ovulate si spermatoizi aia trec de flora vaginala, de fapt stiintific sansa sa ramai gravida e de 3 la suta la un act sexual facut zilnic timp de o luna

| XxBlueRosexX a răspuns:

E posibil dar sansele sunt mic, acel lichid preejaculator contine o cantitate mica de spermatoizi dar sarcina nu e exclusa, data viitoare foloseste prezerativ te protejeaza si de sarcina si de BTS(boli cu transmitere sexuala). Daca chiar vrei sa stii daca ai ramas sau nu peste 2 saptamani fa-ti un test de sarcina, mergi la farmacie si cere test tip stilou citetse bine intructiunile si gata.

Baftawinking

| pietrean a răspuns:

Daca s-ar ramane insarcinata,din cate "penisuri se freaca de vagin", ar fi numai copii ca tine pe toate drumurile!
Spermatozoizii din lichidul preejaculator, din sperma, trebuie sa "intalneasca" un ovul, ca sa se poata ramane insarcinata.Deci,trebuie sa fii in perioada de ovulatie.Stii care este aia?
Ia mai cauta si tu pe GOOGLE,despre ovulatie,cat traieste un ovul,un spermatozoid,cand se elimina ovulul, cum se produce fecundarea, cat dureaza un ciclu menstrual, care ar fi perioada considerata infertila si cea fertila.
Prostie nu este ca ai intrebat, ci faptul ca vrei sa faci sex si nu stii nimic despre viata sexuala!

| sweetcassie explică (pentru pietrean):

Te contrazic, nu sunt un copil happy stiu toate aceste lucruri, si apropo, nu exista perioada infertila, ci doar perioada mai putin fertila. Am vrut doar sa mai aud pareri, pentru ca sunt la inceputul acestei cai. anyway, nu judeca dupa aparente.

| pietrean a răspuns (pentru sweetcassie):

Nu esti copil? Iata unele din intrebarile tale,care denota,ca macar gandesti ca un copil:
-"daca sperma a atins doar exteriorul vaginului(?) pot ramane insarcinata"
-"vreau sa-mi incep viata sexuala"(se deduce ca ai fi virgina!)
-"am facut petting cu prietenul meu,apoi si-a introdus degetul in vagin"(atunci ce inseamna "sa-mi incep viata sexuala"?)
-"i-am cerut tatalui meu,sa-mi cumpere o crema pentru cosuri"
- mai este o intrebare,ceva legat de masturbare,pe care si-a facut-o prietenul tau(tu ai folosit termenul vulgar,golanesc),s-a spalat pe mana, parca ai spus, ca a doua zi ti-a introdus degetul in vagin(ceva de genul asta,ca nu mai tin minte toate detaliile!)
DECI, nu esti copil? Si da, intrebarea pe care ai pus-o,"este o prostie"!
Nu te judec, dar faceti toate minunatiile pe care le-ati vazut prin filmele porno, dar habar nu aveti cum sa va protejati impotriva unei sarcini!

| pietrean a răspuns (pentru sweetcassie):

Oricum(ca romaneste nu mai stiti sa vorbiti!), exista perioade infertile! Ca doar, nu toata ziua ovarele elimina ovule si astea ar trai vesnic!

| Emilian65 a răspuns:

Frecarea penisului cu lichidul preejaculator de vagin poate duce la o sarcina nedorita.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Brigaela):

Dintre toate ineptiile pe care le-ai zis pana acum, cred ca asta le intrece pe toate.
deci sa-si puna prezervativ cand se freaca de pasarica?
aveai tu niste poezii in care ziceai ca sotul tau are bataturi in palma de la carat sacosele tale in piata...eu cred ca are bataturi de la atata laba.

| sweetcassie explică (pentru pietrean):

Nu te lua de intrebarile mele anterioare pe care le-am pus acum ceva timp, si cand treceam printr-o stare de paranoia. Stiu sa ma protejez, stai linistit/a. Am cerut pareri, daca nu esti in stare sa dai o parere fara sa judeci sau sa condamni pe cineva, atunci NU COMENTA.

| pietrean a răspuns (pentru sweetcassie):

"....intrebarile mele anterioare pe care le-am pus acum ceva timp".Le-ai pus in ianuarie si februarie 2014, iar noi suntem la inceputul lui martie 2014.
Comentez modul in care puneti intrebarile(penisul nu se freaca SINGUR de vagin,sperma a atins EXTERIORUL vaginului,vrei sa-ti incepi viata sexuala,adica esti VIRGINA,dar tot tu spui,ca amicul,si-a INTRODUS degetul in vaginul tau).
De raspuns,ti-am raspuns chiar la intrebarea ta,clar si la obiect!
De judecat,nu-mi permit sa judec pe nimeni,dar atrag atentia celor care se cred ca stiu sa faca dragoste(daca petting-ul o fi dragoste!),dar habar nu au cand se poate ramane insarcinata,ca nu se documenteaza inainte de a face o prostie(de a ramane cu burta la gura!).
COMENTEZ,ceea ce spuneti aiurea,dar va dau si niste SFATURI,ca sa nu ne cereti noua AJUTORUL,cand o incurcati,din cauza NECUNOASTERII! Varsta imi permite sa dau sfaturi!
Dulce Cassie,cum ti-am mai spus, in raspunsul anterior, totul depinde daca esti in PERIOADA FERTILA, la OVULATIE! Deci ti-am dat un raspuns clar, nu o parere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru CoquineNoire):

Sa-ti fie rusine!