| anonim_4396 a întrebat:

Poate ramane fata insarcinata daca nu am ejaculat? Ma refer ca am facut doar foarte putin, aveam doar lichid preejaculator pe penis. Se poate ramane si asa?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este exclusa posibilitatea sa se poata forma sarcina in cazul in care esti ferm convins ca nu ai ejaculat. Lichidul preejaculator NU poate sa aiba spermatozoizi in continutul sau in cazul in care NU a existat o ejaculare de sperma in ultimele 4-5 ore dinainte de actul sexual intretinut. In concluzie se poate afirma ca in astfel de situatii partenera ta de sex, NU poate sa ramana insarcinata. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exista cazuri in care se poate ramane si de la lichidul preejaculator, cum ar fi o eventuala ejaculare inainte.
Dar in cazul de fata... tu nu ai precizat nimic concret, cand si cum s-a intamplat. Deci pe baza a ce ai scris, as putea sa zic ca nu, nu are cum sa ramana.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu rămâne.

| Goete a răspuns:

Bineinteles ca poate ramane insarcinata.
De la tine daca inainte ai ejaculat si nu ai urinat, sau in alt moment de la tine sau de la altul, poate ramane insarcinata sigur

| Crackman a răspuns:

Este o posibilitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Și încă foarte bine.
Știu vreo doi copii apăruți așa.

| Teo29 a răspuns:

Poate ramane, ce-i drept, sanse mai mici. Dar pe viitor, protejat e mai sigur!

| Grigoredavid200877 a răspuns:

Nu stai linistit?
Daca vrei sa fi sigur sa fac un test de sarcina?

| jakip a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa ramana, dar tine minte ca intotdeauna exista o posibilitate. iti recomand ca alta data sa folosesti prezervativ, sa va stiti in siguranta. nu are rost sa fiti ingrijorati de fiecare data cand stiti ca puteti preveni o sarcina