| anonim_4396 a întrebat:

Se spune că este nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoană deosebită, 1 oră pentru a o pretui, 1zi pentru a o indrăgi si a o iubi; Dar oare căte minute, căte ore, căte zile iti sunt de ajuns pentru a o uita?

Răspuns Câştigător
| georgiianaGeo a răspuns:

O viata

4 răspunsuri:
| 4l3x4nd3r a răspuns:

Poate secunde\minute\ore\saptamini\luni \ani depinde de fiecare persoana cit iubeste sau poate niciodata... daca iubeste persoana cu adevarat si este sentimentala poate si un an daca este de piatra si nu iubeste cu adevarat o secunda...

| Sburatorul a răspuns:

Asta depinde si de ce face omul respectiv ca sa o uite pe acea persoana.
Daca se uita la poze vechi, daca asculta melodii cu versuri ''mi-e dor de noi / i will never be the same without you'' o sa ii ia ceva sa o uite pe acea persoana. In orice caz, daca intr-adevar a iubit-o nu are cum sa o uite complet in mai putin de 1-2 luni.

| Alexintunecatul a răspuns:

Depinde daca te-a facut sa suferi sau nu! Daca este o persoana de zahar trebuie ceva timp...nu cred ca este o perioada anume, dar daca te-a facut sa suferi cu siguranta mult mai putin! Succes daca e in cazul tau

| яоxs a răspuns:

Bună. În mod sigur destul de mult timp.