| marry95 a întrebat:

Se spune ca SEXUL e foarte important intr-o relatie. Stim cu totii ca in zilele noastre barbatii pot sa gaseasca foarte usor o fata cu care sa aiba o aventura. Dar cat timp ar astepta-o pe fata pe care o iubesc dar care nu e pregatita sa faca acest pas?

51 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cat timp considera ei ca merita femeia respectiva. Pe femeia pe care o iubesc, o vor astepta si toata viata. Langa femeia pe care nu dau doi bani, o sa devina nerabdatori in cateva luni

| Vektor a răspuns (pentru Brigaela):

Nu vreau sa te jignesc, dar sa stii ca vorbesti prostii.

| Brigaela a răspuns (pentru Vektor):

N-ai intalnit tu inca femeia care sa merite (daca esti barbat).

| Vektor a răspuns (pentru Brigaela):

Da sunt baiat/barbat si vreau sa precizez ca la varsta mea nu exista sa astept 2-3 ani ca sa pot face sex cu persoana potrivita.
Daca nu se intampla in primele saptamani, deja pot sa-mi pun semne de intrebare.

Draga mea, fii sincera cu tine si terminati prostiile astea cu fat-frumos.

Tu esti casatorita? Daca da, sotul tau te-a asteptat 1-2-3-4 ani sau pana dupa casatorie sa faceti sex?

| Brigaela a răspuns (pentru Vektor):

Da, sunt casatorita. Sotul meu m-a asteptat aproape un an. Partenerul meu anteriotr m-a asteptat vreo 3 ani pana am fost pregatita sa facem dragoste (ne-am despartit la vreo 2 ani dupa ceea, din alte motive).
Barbatii adevarati fac dragoste numai cu femei pe care le iubesc. Nu poti iubi o femeie in cateva saptamani. Fraierii, barbatii slabi, incapabili sa se controleze, ingenunchiati de hormoni, fac sex cu oricine, dar ei nu prea conteaza, fiindca o femeie adevarata nu-si va pierde niciodata timpul cu un astfel de pampalau

| Vektor a răspuns (pentru Brigaela):

Cati ani aveai cand ai facut sex/dragoste pentru prima data?
Presupun ca nu aveai 30 ani, ci doar erai o copila de 20-25 ani maxim.

Ce inseamna femeie adevarata si care este legatura dintre o femeie adevarata si viata sexuala?

De ce un barbat care vrea sa faca sex, macar o singura data pe saptamana este vazut asa de prost?
Am impresia ca voi vedeti doar acei barbati care doar ti-o trag si apoi dispar, iar pe acei barbati de la care poti sa inveti cate ceva sau care sunt cat de cat gentlemeni ii cam bagati in aceeasi oala si aveti impresia ca daca un barbat mai vrea si sex pe langa joaca cu papusile il transformati intr-un fustangiu de cea mai joasa speta.

Uite ca si noi(as vrea sa cred ca sunt destul de finut cu fetele sau chiar cu toata lumea) astia mai finuti, gentlemeni, baieti de treaba, etc. vrem SEX! Da vrem si noi sa f. ceva destul de des, pentru ca hormonii o iau razna, iar aceasta acumulare de energie sexuala chiar dauneaza daca nu o eliberezi.

Aveti impresia ca daca ne f. sau facem sex, dragoste o data pe an suntem mai gentlemeni sau cum?!

Nu este un atac la persoana ta, doar ca ma enerveaza cumplit genul asta de gandire. Ok nu zic ca ar trebui la prima intalnire hop sa ne calarim, ci doar sa vedem adevarul.

Unele dintre voi aveti impresia ca barbatii vor femei Virgine, pentru ca aceste fete/femei sunt "pure, curate" sufleteste. Nu fratilor! Adevarul este ca barbatii care vor femei virgine sunt acei Pradatori, acei care vor sa treaca in caietelul lor: "Check! Another one." Sau poate sunt masochisti, ii place sa o chinuie, sa o vada cum sufera/doare.

Poate scriu prostii, dar cam asta cred ca e adevarul sau asa il vad eu.
Orice discutie despre ce am scris este primita, chiar daca sunt injurat.

| Brigaela a răspuns (pentru Vektor):

Aveam 24 de ani cand am facut prima oara dragoste, eram o femeie, nu o copila.
Legatura intre a fi om adevarat si sex e simpla: oamenii adevarati (barbati sau femei) care se respecta si care au un anumit nivel de educatie, inteligenta i forta psihica, fac dragoste numai cu persoane care le iubesc. Niciodata cu persoane oarecare, doar de dragul de a face sex fiindca nu te poti abtine.
Un barbat care vrea sa faca dragoste cu femeia iubita nu este deloc vazut prost, ba chiar foarte bine. Un barbat care vrea sa faca sex cu orice femeie este desigur considerat slab si prost, asa cum, este considerata si o femeie in aceeasi situatie. Atata femeile cat s barbatii care se culca cu oricine sunt oameni slabi si fara forta morala, societatea nu ii alunga, dar sunt partea ei de jos, mai saracuta cu duhul si mai expusa problemelor de orice fel, prin firea lucrurilor. Si femeile vor sex, in aceeasi masura cu barbatii, si ele au hormoni. Unele si stapanesc mai bine (prin inteligenta si putere psihica), altele mai prost. La fel si barbatii, nu e nimic nou, unii sunt ingenunchiati de hormoni, altii nu. Nu trebuie sa te superi si sa te enervezi, tu faci parte din categoria barbatilor carora nu le-a dat prin cap niciodata ca inteligenta si puterea psihica controleaza hormonii, din acei barbat care spun: eu sunt slab, hormonii sunt puternici, nu am ce face, ma plec in fata lor. Nu te supara pe mine, dar esta nu este deloc o lauda. Nici o rusine neaparat, dar in mod cert nu e un exemplu pentru nimeni. Gandeste-te cum ar fi sa poti spune: da, am hormoni, dar am mai multa minte, sunt un barbat puternic, nu ma culc cu orice femeie, ci numai cu femei pentru care am sentimente, de care sunt mandru ca stau alaturi de mine. Iti dai seama cat de multa implinire iti aduce asta, cat de puternic te face, cat de mult respect de sine si de altii iti aduce?
Nu sunt masochista si nu am fost niciodata. Imi place sa fac dragoste si o fac des, cu placere egala cu a partenerului meu. Dar nu fac dragoste cu oricine, nu sunt guvernata de hormoni. Nu mananc din gunoi, nu beua apa din balti si nu fac pipi pe strada. Toate astea sunt necesitati la fel de importante ca sexul. Dar am invatat sa ma controlez si sa imi tin foamea, setea si nevoie de a urina sub control pana intalnesc mancare, apa si o toaleta decenta. Nu fac sex cu oricine imi iese in cale, ci numai cu un barbat fata de care am sentimente, tocmai fiindca stiu ca merit asta si ca o pot obtine, imi sta la indemana. Daca as trai pe strada din cersit, m-as multumi cu orice de mancare, de baut si cu un tufis pe post de toaleta. Dar muncesc, am casa mea, banii mei si imi pot permite mai mult si atunci o fac. Nu ii dispretuiesc pe cei care cersesc si mananca din gunoi, dar nu ii consider demni de lauda sau de dat exemplu. Sunt o femeie cu valori si de aceea imi permit sa fac dragoste cu persoana iubita. Nu ii dispretuiesc pe cei acre nu sunt in stare de asta, dar nici nu-i dau exemplu. Barbatul de langa mine a facut dragoste in viata lui numai cu femei pe care le-a iubit. E normal si nu are nici o problema fizica sau psihica. Il respect enorm pentru ca este un om adevarat, care a fost in stare sa aleaga asta pentru el si sa o si puna in practica.
Tu nu intelegi. Stiu ca nu este rea-vointa, nu am de ce sa te injur, am intalnit multi oameni in aceeasi situatie. Uneori, nu putem intelege lucrurile inaccesibile noua. Alteori, desi le vedem la altii, ne enerveaza (nu stiu daca fiindca nu le putem avea noi sau doar fiindca nu le putem intelege). Eu Intel; eg ce spui tu si modul tau de viata. Si il inteleg si pe al meu. Tu il intelegi doar pe al tau, al meu te enerveaza. Cred ca ai putea alege modul meu de viata si ai descoperi o alta lume, mai buna. Cred insa ca nu vrei sa faci asta si poate e mai bine sa fie asa. Dar nu te supara, pentru mine, barbatii ca tine vor ramane intotdeauna slabi si nu prea vor conta cu adevarat. Si nu ma va interesa niciodata daca eu contez sau nu pentru ei.

| marry95 explică (pentru Vektor):

E adevarat ce spui, nu poate rezista o relatie fara sex mai ales daca ambii parteneri sunt maturi, au trecut de adolescenta. Chiar nu are cum sa reziste o relatie 3 ani fara sa faci acest pas, sa fim seriosi daca iubesti partenerul indiferent daca esti fata sau baiat nu poti sa nu treci mai departe...totul vine involuntar din pasiune, din atractie. Poti rezista cateva luni probabil dar nu atatia ani. Daca sunt la perioada adolescentei e normal sa astepte ambii si mai ales baiatul ar trebui sa aiba rabdare pana cand fata e pregatita sa treaca la urmatoarea etapa. In cazul acesta eu cred ca adolescentii pot astepta si cativa ani inainte sa faca pasul avand in verdere ca in aceasta perioada relatiile nu sunt foarte serioase.
Dar in privinta fetelor virgine nu sunt total de acord. Nu ai mai multa incredere si nu apreceiezi mai mult o fata care nu s-a avantat, nu s-a culcat cu primul venit in cale decat cu una care pana sa te cunoasca a facut sex cu mai multi barbati? Si nu cred ca barbatii care vor fete virgine sunt acei pradatori despre care vorbesti. Probabil vor o fata in care pot avea incredere, o fata care probabil nu are un trecut rusinos. Asta nu inseamna ca fetele care nu mai sunt virgine nu sunt fete serioase, unele sunt dar marea majoritate fetelor au cam fost incercate de toti. Chiar daca la inceput un baiat nu ii reproseaza asta unei fete, pe parcurs baiatul isi va pune semne de intrebare cu privire la trecutul ei.
Eu tin cu barbatii laughing atata timp cat au posibilitatea sa aiba aventuri cu mai multe fete ( si in ziua de azi gasesti la fiecare colt de strada) de ce sa nu o faca, e vina fetelor care se vand sau se ofera pe tava, perere mea. Dar totusi un barbat trecut de 24 de ani cat timp e dispus sa isi astepte partenera virgina mai ales daca o iubeste? si nu ma refer la ani laughing

| marry95 explică (pentru Brigaela):

Ar fi minunat daca toata lumea ar gandi asa...In zilele noastre in care lumea e din ce in ce mai stricata nu prea mai gasesti un barbat care sa aiba rabdare cu tine. Poate sa obtina ce isi doreste de la orice persoana si inca mai mult decat ii ofera sotia/ nevasta...Asta este, cand privesc in jur si vad cum toata lumea a luat-o razna sunt cam dezamagita. Femei si barbati casatoriti isi,, strica" casa din cauza unor destrabalate. Esti norocoasa ca ai un astfel de sot si iti doresc sa fii fericita alaturi de el. Din pacate relatiile serioase sunt din ce in ce mai rare, in cativa ani se despart. Si cineva care refuza sa accepte aceste mentalitati care sunt promovate in zilele noastre are foarte mult de suferit din pacate. Fidelitatea este foarte rar intalnita inca de la inceputul unei relatii. Si nici barbatii nici femeile nu incearca sa iti pastreze relatia, nu se pun tentatiei, accepta orice le apare in cale. E o lume nebuna in care iubirea nu mai este foarte apreciata. Predomina interesul si alte lucruri care produc placere pe moment dar ne fac nefericiti in timp.

| Brigaela a răspuns (pentru marry95):

Asa este de cand lumea, nu s-a stricat nimic de curand, doar ca trebuie sa stii sa alegi. Dintotdeauna au existat prostituate si persoane fara respect pentru sine, dintotdeauna a existat infidelitatea si despartirea pe acest motiv. Dar au existat si respectul, iubirea, fidelitatea.
Da, sunt norocoasa ca am un asemenea sot, dar norocul mi l-am facut si cu mana mea. Nu m-am aruncat in prima relatie cu capul inainte, nu am umblat niciodata cu barbati smecheri, cu bani si masini, am avut grija la anturajul meu si la comportamentul meu. Un barbat ca al meu nu ar tine alaturi o femeie usuratica si care nu se respecta.
Eu vad ca relatiile serioase sunt tot mai frecvente, in nici un caz mai rare. In generatia buncilor nostri mult mai multi soti isi inselau sau isi bateau nevestele ca acum. Sigur, ei nu divortau, dar nu poti spune ca aveau relatii serioase, erau relatii de proasta calitate si multa prefecatorie de fatada. Acum aud foarte rar de cupluri in care infidelitatea si violenta isi gasesc locul. Sigur, exista multe cupluri care se destrama, uneori doar fiindca oamenii isi dau seama ca nu se (mai) potrivesc, dar mi se pare mai cinstit asa, decat sa fim doi straini legati doar de un act. Cunosc multe cupluri acre isi sunt fidele de zeci de ani, chiar surprinzator de multe. Dar, iarasi, conteaza si lumea in care te invarti, anturajul pe care ti-l alegi. Oamenii din preajma mea sunt oameni cu educatie (si familiala si scolara), cu coloana vertebrala, demnitate, suflet si inteligenta. Cred ca la periferia societatii exista problemele pe care le indici tu, dar ele au existat dintotdeauna acolo. Importante sunt, pana la urma, elitele si modelul lor de viata.

| marry95 explică (pentru Brigaela):

Tocmai asta e problema... oameni care sunt respectati, care ar trebui sa fie un exemplu pentru ceilalti o dau in bara. Fiind oameni cu un anumit statut au multe,, oferte'' sa le spun asa si nu se opun tentatiei, nici macar nu incearca sa faca asta. Si nu ma refer la panaramele pe care le cunoaste toata lumea, e vorba de femei casatorite, femei cu copii care nu sunt de la periferia societatii.

| Brigaela a răspuns (pentru marry95):

Nimic nu este perfect, si oamenii buni pot gresi. Iar divortul, cred eu, este o parte din viata. E mai bine si mai demn sa te desparti daca relatia nu functioneaza decat sa ramai legat de un act, fara sentimente, fara respect, fara incredere.
Exista o tentatie de a considera ca elite sau exemple sunt oamenii care ne sunt livrati la televizor sub acest nume. Dar in realitate, extrem de rar oamenii pe care ii vedem la televizor ca facand parte din politica, lume artistica, etc sunt cu adevarat elite. Faptul ca te casatoresti sau faci un copil nu te face o elita, ci educatia pe care o ai (poate fi si auto-educatie) si lupta ta zilnica de a face numai lucruri bune, de care sa fii mandru.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Vektor):

Las-o, nu mai are leac.

| Zenithf a răspuns:

"iubesc", ai spus cuvantul asta? Pai normal ca o asteapta oricat, din moment ce o iubesc, ideea ar fi ca ea sa nu se lase asteptata pana el inceteaza sa o mai iubeasca, nu?
Insa iti spun eu, mai degraba ei cauta o fata cu care sa poata face (orice), si apoi, daca merg lucrurile intre e, se pot gandi si la ceva mai de viitor. Asa gandeste majoritate, nu inseamna ca toti suntem trasi pe acelasi calapod.

| Cronki a răspuns:

Raspunsul il gasesti aici:
http://www.tpu.ro/......-nu-si-au/

| marry95 explică (pentru Cronki):

Multumesc de raspuns, banuiesc ca e adevarat. nu stiam acest lucru.

| RAY a răspuns:

Ar fi foarte multe de spus, o sa scriu pe scurt, baieti te referi la baieti intre 16-25 de ani sau chiar 30, ce altceva ar putea sa vrea insuratoare la 16, 17 ani? logic ca aleg sexul si fuga de resposabilitati pana la maturizare

| cristimihailov a răspuns:

Poate gresesc, dar considera si faptul ca in marile certuri in dormitor se termina.

Daca consideri ca dragostea sta la bloc la etajul 4... Si sexul sta in acelasi bloc, la etajul 1...

Ca sa ajungi la etajul 4, luand-o pe scari, nu trebuie sa treci si pe la 1?

Nu asa este normal?

Răspuns utilizator avertizat
| Vektor a răspuns:

Depinde foarte mult de varsta voastra.
Eu la varsta mea de aproape 30 ani si prietena mea sa zicem de 25+ ani, nu o sa astept o vesnicie (3luni, 1an sau chiar 2-3 ani) pentru avea prima partida de sex. Nu cred ca voi avea rabdare, chiar daca ar fi extra-mega-super speciala.

In cazul in care voi aveti 15-18 ani, atunci pot spune ca ai putea sa astepti sa faci pasul.

Dupa varsta de 25-30ani, daca deja iti mai pui astfel de intrebari, cum ca ar trebui sa te pastrezi pentru persoana "aleasa, potrivita", deja o cam dai in penibil.

Fie animal sau om prin sex ne inmultim, deci mare branza nu e. Chiar nu e nimic asa de..."omg..it touches our soul" and sh1t happy

| Vektor a răspuns:

Motiv de cearta in viitorul unui cuplu ar fi cum ca sotia sa a avut mai multi parteneri inainte ca ei sa se cunoasca/ sa formeze un cuplu.
Draga tu vezi ce scrii? Asta se intampla din doua motive, iar primul si cel principal ar fi ca el este un idiot si ea o proasta ca a luat un astfel de idiot.

Cum ar fi sa ma duc la prietena/sotia mea si sa-i spun ca mie nu-mi convine ca eu nu am fost primul la spart supapa si eventual sa-i *** si doua peste ochi, asa doar de dragul ca nu mai are himen? Sau invers? :)

Tare sunt curios daca acele persoane care spun sus si tare si se bat in piept cum ca prietenul ei a asteptat-o chiar si 2-3 ani pana in ziua cand mica printesa s-a transformat in. femeie, au curajul sa-si intrebe partenerul sau fostul partener de cate ori sau cat de des s-a masturbat in perioada de asteptare si din ce cauza. Oare chiar au asteptat cum credeti voi sau nu si masturbarea se poate trece la inselat? :)

Ca fapt divers a invit sa cititi link-ul de mai jos. Poate asa intelegeti de ce oamenii fac sex din "interes".

http://bigthink.com/......of-divorce

| Sfatosul2012 a răspuns:

Contrar la ce ti spune PATRIOTRO ar trebui s-a cam te iei; sta cu tine te intelege dar trebuie sa nu te joci cu creierii lui, te va astepta sunt sigu dar nu conta ca va sta cu tine mai mult de 3 ani, daca e trecut de varsta adolescentei, fara sa te aiba; chiar daca te iubeste cu adevarat si trece de timpul asta iar voi tot nu ati facut nimic si voi sunteti inca impreuna sa ti pui semne de intrebare daca nu cumva a gasit in alta parte ceea ce ii lipseste; dar nu uita pana la penetrare sunt si alte forme de sex sau jocuri sexuale prin care poti sa l ti i langa tine si sa te astepte pana vei fi gata;

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

E foarte adevarat, nu poti sa il faci sa astepte foarte mult...ti se face chiar si mila de el cand vezi cat de mult isi doreste dar totusi are rabdare sa astepte. Si...atata timp cat nu ii oferi ceea ce isi doreste mai poate fi el acuzat daca cauta acest lucru in alta parte? mai ales daca a trecut de varsta adolescentei. E atat de greu pentru barbati sa se abtina?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

Da e greu e momentul ala de pana in 25-27 de ani cand barbatii sunt colectionari vor sa faca cat mai mult daca se poate cu cat mai multe femei; e biologie daca vrei; e si perioada cand sunt cel mai activi, stie ca atunci e perioada lui de varf; dupa asta vine valea; adica se rafineaza se prefera calitatea mult si mai putin cantitatea; e si momentul cand esti liber, nu prea ai griji mari, no stress, ceea ce mai tarziu dauneaza erectiei si vietii sexuale in general;

| marry95 explică (pentru Sfatosul2012):

Mersi mult de raspunsuri, mi-au placutwinkingCred ca e greu cand stiu ca sunt tinuti pe jar si nu stiu la ce sa se astepte. Dar nu le place oare aceasta asteptare? Nu isi doresc mai mult sa obtina acest lucru?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru marry95):

Da doresc mai mult; si ti spun cu cat amanam mai mult noaptea aia incep acele asteptari supraomenesti, ne asteptam ca atunci sa facem cel mai reusit sex din viata noastra ne imaginam chiar daca partenera era virgina dimineata devine o zeita a sexului si totul o sa fie cum credem noi; cand de fapt prima noapte mai ales in cazul vostru cand tu esti virgina e una pe care nu cred ca vrei sa o mai repeti, mai ales cand poate fi traumatizanta pentru amandoi partenerii; poate fi o amintire frumoasa, dar sunt sigur ca nu ai vrea sa se mai intample inca o data.

| Futhakari a răspuns:

Ai face bine so intelegi si pe ea ca nu toate sunt curve si sar pe pl. Cand va fi pregatita crede ma ca partida va fi foarte fierbinte.

| marry95 explică (pentru Futhakari):

Nu toate, dar majoritatea sunt. Si e foarte tentant sa alegi o alta fata in fiecare noapte decat sa astepti nu stiu cat timp pentru o singura persoana.

| Futhakari a răspuns (pentru marry95):

Uni nu mor asteptand poti sa dormi si singur laughing n-o sa ai cosmaruri

| Anonymous999 a răspuns:

Depinde de baiat pe mine m-a asteptat 2 ani si o sa ma mai astepte. Daca te iubeste te asteapta oricat, dragostea e mai presus de sex.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

Imi amintesc ca spuneai ca ai 20 de ani... ma intreb eu, nu esti atrasa sexual de el? sa fim seriosi acum, el cred ca e virgin ( nu zic ca e ceva rau in asta, sa nu intram alte discutii idioate si plictisitoare.) dar un baiat care a facut sex cu o fata si cauta o alta partenera, care nu e virgina, sa treaca un an si deja se intreaba daca ea nu e atrasa de el si in acel fel si e rau asa. dar el fiind virgin pot paria ca asteapta si 5 ani dar cum ai ziso tu, parca sexul e o prostie ffacuta de prosti, si a sunat aiurea cum ai zis-o-

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e o prostie, nu e virgin, are 24 ani, doar ma iubeste foarte mult, il iubesc, normal ca sunt curioasa si ma mananca nah dar toate la timpul lor.
Sexul nu e ceva rau dar ma enerveaza cand oamenii considera sexul mai important ca iubirea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonymous999):

Ai dat peste singurul baiat de ttreaba din Romania, care se mai gandeste si la partener in afara de el laughing. ori a gasit in alta parte, cine stie

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a gasit nimic si nu e singurul, sunt dar mai putini.happy
Am asteptat sa vina dragostea intai apoi sexul.happy

| Psihedelic777 a răspuns:

Ok...pai.In primul rand o relatie de iubire nu se bazeaza pe sex.Am mai spus asta si o mai spun.Sexul intr-o relatie e un avantaj, un plus, ceva frumos.Dar nu este un scop.Sexul este un act minunat si foarte frumos, care dupa parerea mea trebuie facut doar cu persoana ''speciala'', cu persoana iubita.Desi pentru multi este doar o ''aventura'' sau o ''placere'' el are si niste semnificatii mai puternice sa zic asa. Oricum, daca baiatul ala de iubeste cu adevarat, te v-a intelege si v-a incerca sa te faca fericita.Tu sa nu te grabesti, sau sa te iei dupa altii.Fa acest pas doar cand esti pregatita cu adevarat si cand simti ca este momentul.In rest nu te lua dupa ce iti spuna altii sau dupa insistentele iubitului.ti-am zis, daca te iubeste te v-a intelege.In rest stai linistita ca o a fie binehappy. Baftahappy

| marry95 explică (pentru Psihedelic777):

Mersi de raspuns. Sunt de acord cu tine, imi place cum gandestiwinking. Totusi, atata timp cat fetele din ziua ade azi li se ofera pe tava si ei obtin aceasta placere fara sa aiba vreo obligatie mai sunt tentati sa astepte dupa persoana iubita? Si cat timp ar astepta cand pot sa aiba o alta partenera in fiecare zi? E o lume nebunalaughing

| Psihedelic777 a răspuns (pentru marry95):

Ti-am zis ...stai linistita. Daca te iubeste si tine la tine cu adevarat.O sa inteleaga si nu te v-a mai grabii sa zic asa. Daca tot insista cu treaba cu sexul, atunci nu e prea ok.Inseamna ca doar asta vrea.Lasa ce face lumea in jurul tau.Tu treieste viata dupa principiile tale nu dupa ale altora.Ca sunt multi prostii pe lumea asta si multi oamenii cu interes, asa ca ai grija de tine si lasa-i pe altii.Tu vorbeste cu iubitul tau de chestiile astea, explica-i ce ne-ai zis si noua si v-a fii bine.Crede-ma.Baftahappy

| marry95 explică (pentru Psihedelic777):

Nu insista, spune ca nu se grabeste si desi isi doreste foarte mult o sa astepte cat e nevoie. Uneori mi-e mila de el pentru ca vad ca ii e greu sa se abtina dar inca nu ma simt pregatita, nu am destula incredere in el si chiar daca poate si eu mi-as dori nu vreau sa ma grabesc.

| Psihedelic777 a răspuns (pentru marry95):

E foarte bine atunci...chiar e bine.Din ce zici inteleg ca el tine la tine ceea ce e minunat.Si stiu ca nu iti place sa-l vezi asa, dar o sa-i treaca.Noi trebuie sa ne controlam instinctele, nu ele pe noi.Si e foarte bine daca astepti.Ti-am zis, fa asta doar cand simti cu adevarat ca e momentul.Iar atunci chiar o sa va bucurati cu adevarat de momenthappyNumai bine!

| marry95 explică (pentru Psihedelic777):

Iti multumesc mult pentru sfaturi :*

| Psihedelic777 a răspuns (pentru marry95):

Oricandhappy

| ElenaRomann a răspuns:

Dupa vum o iubeste, pana la casatorie. De abia acum isi da seama si fata daca e iubita sau daca nevoile lui fiziologice sunt mai presus de respectul faţă de ea sad

| marry95 explică (pentru ElenaRomann):

Chiar pana la casatorie nu cred ca e indicat sa sa astepte... daca nu se potrivesc, nu sunt compatibili? Si nici nu cred ca mai exista baiat in ziua de astazi sa astepte atat de mult.

| Sticket a răspuns:

Chestia e ca multi baieti ar astepta dar multora le e frica sa nu se gaseasca intr-o situatie de genu:o asteapta 6 luni-1 an apoi apare un imbecil care "o cucereste" cu tot felul de linguseli etc. si fata pana la urma pleaca cu imbecilu si ala ramane cu buza umflata si poate chiar tinea la ea si dupa regreta ca a asteptat atat de mult si altu "i-a furat-o" si de aceea multi baieti nu se mai complica cu asteptatu ceea ce mi se pare oarecum logic.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Fara sex nu exista iubire. Explica si mie cum ar fi ca o fata sa ii spuna baiatului ca il iubeste enrom si ca ar face orice pentru el si ca e viata lui si toate chestiile astea, dar se supara daca baiatu o atinge nu stiu unde? Cum poti spune ca iubesti daca nu vrei sa ai momente intime? nu vorbesc de relatiile la anii de 12 ani ca acolo nu e iubire e joaca. Daca spui "te iubesc" inseamna ca simti acest lucru si ca vrei perosana aceea mai mult ca orice si vrei sa o ai aproape

| marry95 explică (pentru Costel_Alexandru_1994):

Poate fata il iubeste dar nu se simte pregatita pentru acest pas, sau nu are destula incredere in el, mai ales daca nu sunt impreuna de o perioada indelungata.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru marry95):

Atunci nu il iubeste daca nu sunt de o perioada lungalaughing)

| vonmarius a răspuns:

Daca acel baiat cauta doar sex, nu vad rostul tau in relatie cu el. Daca te iubeste te va astepta pana vei fi gata, fara sa puna presiune pe tine. Daca te preseaza constant, e clar ca trebuie sa te gandesti de 2 ori daca vrei sa i te daruiesti lui. Acest moment ar trebui sa fie special, nu ceva grabit.

| ionutgt a răspuns:

Dac o iubeste cu adevarat asteapta atat timp cat e nevoie

| Indragostita19 a răspuns:

Nu cred ca ar sta prea mult dupa ea.Sa fim sinceri daca barbatii nu pot face sex cu fata pe care o iubesc se duc la alta ca sa ii satisfaca aceasta dorinta.

| Colniceanu_Viorica_1977 a răspuns:

Daca o iubeste o asteapta pana cand va fi pregatita.