| Kalibi1327 a întrebat:

Sexul in timpul menstruatie este benefic sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul in timpul zilelor de sangerare menstruala este considerat ca este mai mult decat benefic. Din acest motiv in multe cazuri/ situatii actul sexual in aceasta perioada este chiar necesar.
In concluzie raspunsul CORECT este un cat se poate de categoric DA. In cazul multor femei, atat activitatea de autosatisfacere a lor prin masturbarea ''pasaricii atat extra cat si intra vaginal sau combinat, precum si intretinerea de acte sexuale in aceasta perioada a ciclului menstrual s-a stabilit ca d.p.d.v. medical este cat se poate de benefica.
Iti indic sa accesezi si sa citesti cu atentie articolul publicat de :
Autor : Dr. Raluca Hera, Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Doctor în Științe Medicale, Expert DOC
https://doc.ro/relatii-si-familie/sex-in-timpul-menstruatiei-benefic-sau-nu
De asemenea si urmatorul articol medical in aceasta privinta :
https://www.sfatulmedicului.ro/......sale_12149
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tu crezi ca este vreo placere sangele ala pentru tine, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E puțin cam riscant... având în vedere că sângele este mediul de transmitere mai simplă a unor boli specifice...dar dacă amândoi își fac o igienă cât mai bună o pot face, cred că se poate încerca. happy

| OanaDD a răspuns:

Se aude ca e benefic.
Dar mi se pare ceva murdar si neplacut. Nu as face asa ceva. Si nici nu as avea starea necesara.