| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul la menstruatie?

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Având în vedere faptul că unele femei au o dorință accentuată/ un apetit sexual mai mare în perioada respectivă, nu văd această activitate ca fiind nepotrivită atâta timp cât ambii parteneri cad de acord.

| DeyCj a răspuns:

Una rezervată, din motive de igienă, dar am experimentat-o din curiozitate.Sunt cupluri care nu sunt deranjate de acest inconvenient, ba din contră, unele fete susțin că au orgasm mai intens la menstruație decât în perioada „fertilă". Nu toți din noi băieții suntem „tari de înger" ca să nu fim deranjați de miros, sau să ignorăm „cauza".

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Stai, ce miros? Dacă fata stă bine la capitolul "igienă", nu e nimic deranjant... Sângele vine dintr-un mediu steril.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Mirosul secrețiilor vaginale atunci când e excitată și te joci cu limbuta prin zona ei intimă happy, la asta mă refeream.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Asta mi se pare aiurea oricum, cu atât mai mult în acea perioadă.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Aşa şi este.Din start nu mi s-o părut o idee bună dar dacă ea m-o tot bătut la cap cu asta am experimentat-o pentru prima şi ultima dată.

| RAY a răspuns:

Nu am nici o parere, voi decideti sunteti maturi

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de la caz la caz si intr-o anumita masura de... convingerile fiecaruia. big grin

| Frank51 a răspuns:

10/10 would not do it again.

| Sofer a răspuns:

Nu am încercat ca să îmi fac o părere cum e sa faci sex și la menstruație dar e murdar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit că există un risc ridicat de a contacta infecții în acea perioadă...dar acum depinde de a cât-a zi a menstruației este, de starea fizică și psihică a partenerei, dacă el este sau nu dispus să facă acest lucru. Oricum, igiena este foarte importantă, mai ales într-o așa situație.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de flux. Dacă nu e o problemă serioasă cu asta, it's great.

În prima și a doua zi, nu.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Depinde de placerile fiecăruia, si mai ales de ale fetei.

| Carolapet a răspuns:

Durerile nu o sa mai fie așa mari, aproape ca nici măcar nu se simte durerea, aluneca mai bine. Dar folosiți prezervativul, îs riscuri de boli.

| urmumisaman a răspuns:

Sange = tasty

| Laurikkk a răspuns:

Eu sunt fata, am încercat, nu e nici cea mai buna experiența dar nici cea mai rea. Doar ca ultima experiența nu a fost prea plăcută, pot apărea hemoragii... de preferat e sexul in afara menstruației oricum?