| me_2091 a întrebat:

Si daca sunt gravida in cat timp mi se vad simptomele si care sunt aceleabig grincrying((((((((((((((((((((((?

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Http://www.sarcina-nasterea.ro/......rcina.html Citeste aici! Sa auzim numai de bine :o3

11 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Fa avort

| Ellenna a răspuns:

In primele 3 luni poti sa nu ai niciun simpton (in afara faptului ca nu iti vine ciclul ). Depinde de organism. poti avea pofte, greturi, dureri de burta. sanii iti devin mai sensibili,te simti mai obosita, te doare capul, spatele, simti nevoia sa urinezi des.

| Ellenna a răspuns:

Dar pot fi si alte cauze pentru aceste simptone happy

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Greata, poftele la mancare, oboseala, duereri de burta etc. Incearca sa faci un test de sarcina dupa 2 saptamani de la contactul sexual, ca sa fi sigura.

| catalinas_6487 a răspuns:

Prima Simptoma este ca nu iti mai vine menstruatia... urmata de stari de greata ameteli instabilitate psihica si irascibilitate! Dar decizia finala o face tot testul de sarcina! Succes!

| Katheeeee a răspuns:

Cel mai bine este sa faci un test de sarcina! Simptomele sunt: lipsa menstruatiei,stari de voma[in special dimineata],unele mirosuri care pana acum iti placeau,poti ajunge sa nu le mai suporti,balonari, sani grei si plini, ameteli.Cel mai bine este sa-ti faci un test de sarcina[costa in jur de 15-20 de lei]. Multa bafta!

| Vanyum a răspuns:

Vomiti melci

| Roberto a răspuns:

Uterul apasa la partea de jos pe vezica, astfel incat tusea, stranuturile, rasul pot provoca o incontinenta urinara. In partea de sus impinge stomacul, provocand arsuri, si apasa pe diafragm, cauzand o gafaiala. abdomenul se intinde, articulatiile bazinului devin dureroase. greutatea creste cu inca 4 kilograme, pentru a ajunge la o crestere totala de 9 pana la 13 kilograme. glandele mamare secreta colostru. Doua luni iti apar.

| DeathIncarnate a răspuns:

Esti gravida clar

| Love96_3971 a răspuns:

Http://www.sarcina-nasterea.ro/......rcina.html

simptomele apar in 2 saptamani, din cate stiu eu:D

| Betty1010 a răspuns:

Ce va mai place sa va fu*etilaughing straight face