| Prometeus20 a întrebat:

Si mai revin cu o intrebare, nu neaparat intrebare dar vreau niste sfaturi si sustinere.

Eu sunt la facultate termin primul an incurand.
Ea este la liceu va intra anul acesta clasa a 12.

Tin sa mentionez, eu sunt Roman, ea este Turcoaica, povestea noastra a inceput dintr-o dorinta si gluma >:"..nu asta conteaza, conteaza urmatorul lucru: Religii diferite sad, nu este nici asta problema.Problema consta in Parinti eii,care nu accepta nici in ruptul capului baieti Romani,ii considera bagabonzii si ar putea sa isi bata si joc de fata lor.
Dar parintii ei nu stiu de noi doi deloc,daca ar stii sar duce toata relatia, gen: Nu o va mai lasa in oras, fara telefon, la internet va veni langa ea sa vada cu cine vbeste si asa!
Noi ne ascundem de 4 luni dar este greu sad, m-am saturat sa ma ascund eu, cand am nevoie de ea cel mai mult si ea de mine sa nu fiu langa ea si ea langa mine.Si nu stiu ce sa mai fac.
Credeti ca va rezista relatia asta?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat v-a rezista crede-ma. O iubire adevarata trece prin orice, nici pe fosta mea cumnata nu o lasa cu iubitul ei dar ei tot sunt impreuna o tinea si in casa si ea tot vorbea cu ea la telefon chiulea sa se vada cu el iar cand au vazut parintii ca nu au ce sa le faca i-au lasat sunt impreuna de aproape 3 ani de zile.
Multa bafta, aveti grija de voi si nu va lasati parintii sa se bage intre voi.pa,pa:*

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Cu el*

| coco64 a răspuns:

Eu nu cred. Poate sunt eu mai sceptica, nu stiu! Dar, cand va veti confrunta cu viata la modul real si cu toate cele....atunci va veti pune intrebarea daca merita! Sunt convinsa ca intr-o zi vei intelege ce am zis acum. Astia care te sustin si zic ca da, veti reusi, bla bla bla, nu stiu despre ce este vorba. Copile, sunt basme! Tu mai crezi in Mos Craciun? Esti tanar, ai toata viata inainte.Tu stai si te chinui intr-o relatie fara VIITOR! Si anii vor trece si voi va veti desparti la un moment dat.Vor fi certuri, neintelegeri.Sunt multe de zis. Si tu vei fi pierdut ani din viata pentru o relatie care era oricum fara viitor. Poti sa nu ma crezi ce ti spun acum si sa ma urasti, dar incerc sa iti deschid ochii.Esti tanar!

| Prometeus20 explică:

Da ne iubim cu adevarat zic eu big grin
Sper sa tina mult timp, nimeni nu ma mai facut asa de fericit, am umblat cu zeci de fete si niciuna nu avea "acel ceva" care sa ma atraga mereu, care sa ma tina pe jar cum se zice :*
Mersii de raspuns. Sper pana la urma ca odata si odata parinti ei daca vor afla de noi sa nu ne stea in cale.

| Prometeus20 explică:

@coco64: Stai linistit! Dar sunt optimist.Viata iti ofera multe caii big grin! Stiu ca multi imi zic ca e relatie fara viitor, dar crede-ma ca ce am in cap si daca ma va ajuta Dumnezeu sa imi reuseasca tot ce am planuit dupa ce termin facultatea, sincer nu o sa ma intereseze deloc ce zic parintii ei happy
Atata timp cat veri eii, si multe persoane sunt alaturi de noii, iti da speranta si putere sa treci peste.
Asa este cum zici tu despre greutatile din viata, dar crede.ma uneori si eu imi pun intrebarea: " Unde m-am bagat? ", dar eu numai ascult ce zice x si y, ascult ce zice inima si ma indeamna foarte bine happy.
Sunt mai nebun de fel, si am ganduri nebune cu fata asta desi este alta religie, viata iti ofera multe.
In fine sa numai intram in detalii si Multumesc de raspuns.