| croissant a întrebat:

Singuratatea ma face sa imi fie dor de fostul. L-am blocat pe wapp si cand l-am deblocat am vazut ca si el ma blocase la randul lui... Ma contrazic de cele mai multe ori singura, uneori imi spun ca asa e mai bine alteori imi spun ca am gresit blocandu-l. I-as lasa un mesaj pe telefon dar e ceva ce ma opreste cu toate ca imi doresc... Aceea teama ca nu imi va raspunde si in fond ce as putea sa ii scriu? M-am trezit si mi se facuse dor de discutiile si tachinarile noastre? Suna penibil nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este "fostul" pentru un motiv. Nu sunteti potriviti si punct. De ce incerci sa repornesti o relatie ce nu a mers? Doar pentru ca esti plictisita si nu gasesti pe cineva mai bun decat fostul?
E bine sa lasam in trecut ce...a trecut. Daca si el te-a blocat inseamna ca incearca sa-si vada de viata. Poate ca si tu ar trebui sa faci la fel. Pierzi timpul cu lucruri ce au trecut demult. Daca ne-am uita mai mult spre viitor am vedea ca nu se termina lumea cu fostul sau fosta. Viata e frumoasa si trebuie traita alaturi de persoane care ne vor langa ele, nu care ne-au parasit candva.

7 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Stai linistită că Si Eu ma mai gandesc la "fostul" desi imi este si drag si scârbă de el laughing)), asa ca las timpul sa treaca imi preocup timpul cu altceva si il uit. Daca tot fortezi norocul normal ca o sa stai blocată pe fostul / trecut. Cu cat o sa ti doresti ceva anume atunci când nu trebuie sa stii ca nu o sa l ai in veci lasa timpul sa decidă, nu tuwinking
Fii putin mai orgolioasă ca asa trebuie sa fi si da l in puii mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Viata e frumoasa si trebuie traita alaturi de persoane care ne vor langa ele" - da dar inimaaa ei aparține fostului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Vulnerabilitatea e sexy la fete, nu orgoliul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sună foarte penibil.

| Adry05 a răspuns:

ți-e dor pentru că nu vorbești „romantic" cu altcineva. Mai vorbește cu câte un băiat, mai flirtează și o să ți se mai ducă din dor.

| Dragosdoar a răspuns:

Esti cam in contradictie la ceea ce scrii acolo nu crezi? Cauta ti alt barbat. Foloseste si tu tinder in perioada asta.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ar fi sexy?