| Zoe_7457 a întrebat:

Sorry pentru categorie :d ajutati-ma pls laughing) stiti ca pe1martie se leaga un fir de martisor la mana, problema e ca nu stiu cand se da jos si ce se face cu el laughinglaughing. deci stie cineva? dau funditaaaaaaaa

4 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Si eu stiu tot ca atunci cand vezi un copac inflorit sa-l pui pe o craca si sa-ti pui o dorinta.

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Se da jos dupa 3, 4 zile dupa martisor.Nu trebuie sa faci ceva anume cu el, poti sa-l arunci direct la gunoi. Oricum. unii nici nu poarta...laughing
Sper ca te-am ajutat kiss
PWP

| Pinky_8498 a răspuns:

Se rupe de baba ta (ziua pe care ti-ai ales-o tu in perioada 1-9 martie) sau in ultima zi din luna martie. Ea trebuie rupta de un baiat sau de baiatul de care iti place. Dupa ce o rupe tu trebuie sa o legi de un pom pentru a avea noroc sau cum se spune la tara "ca sa ai noroc de pui"hee hee. Asa e traditia. Bafta! :*

| chidori4ever a răspuns:

E foarte simplu se da jos cand vezi un copac inflorit se leaga pe o creanga si se pune o dorinta acesta e obiceiul... fundita?