| Lauuritha a întrebat:

Stiti cumva care este varsta ideala pentru a face copii?

Răspuns Câştigător
| oana_9912 a răspuns:

O varsta ideala nu cred ca este, important e sa fii tu matura si sa simti momentul ca trebuie sa vina un bebe, eu sunt de parerea ca un copil e bine sa-l faci dupa ce ai un job stabil o casa a ta.si ca varsta na.pe la 20 si ceva de ani.acum depinde de caracterul fiecaruia:*

11 răspunsuri:
| nely19 a răspuns:

Pe la 22 eu zic ca este cel mai bine:X

sau mai bine zis cand ai toate conditiile necesare ca sa-i poti oferi micutului tot ce`i trebuie:X

| Siracuzia a răspuns:

Varsta potrivita de a face copii e cuprinsa intre 25-30 de ani, dupa parerea mea.Se poate si mai repede, insa trebuie sa ai conditiile necesare pentru a avea grija de bebelus.

| iuliana1221 a răspuns:

Eu as zice cat mai tarziu posibil am auzit ca dupa nastere incepi sa imbatranesti mai repede adica daca o faci pe la 14 ani la 40 arati ca o baba

| clauss a răspuns:

Dupa 23, ase se spune, atunci toate organele sunt dezvoltate si iese copilul sanatos

| Mihaela023 a răspuns:

Am auzit ca daca faci copii ana la 25 de ani ies cei mai frumosi:d

| madalina2727 a răspuns:

Ideal este intre 20si 30 de ani si pentru mama si pentru copil. Dar stim ca lucruri perfecte, ideale nu exista.Parintii trebuie sa fie pregatiti si fizic si psihic si material pentru un copil ca sa aiba ce ii oferi. Din punctul meu de vedere un copil ar trebui sa vina pe lume in momentul in care parintii isi doresc foarte mult asta, se iubesc mult, cand au o slujba platita macar acceptabil si cand sunt totusi tineri ca sa se bucure de el, sa aiba chef sa se joace cu el, sa ii poata fie alaturi.La 28-30 de ani ar fi perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
lolita
| lolita a răspuns:

Varsta ideala este cand te simti pregatita, medicii zic ca varsta perfecta pentru a face un copil sanatos este intre 25 si 29 de ani.

| Razvan a răspuns:

Pentru mine 25-26 de anibig grin

| emogirlofthenight a răspuns:

Dupa mine as face la 26