| Despacito654 a întrebat:

Care este varsta potrivita pentru a face copii? Din punct de vedere fizic si social ( stiu ca aici după ce cuplul are venituri stabile) iar fizic 19-22 de ani este varsta ideală, dar vreau si alte pareri.Voi ce credeti/stiti?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu pot sa iti spun o varsta sigura dar pot sa iti explic cand ar fi potrivit din punctul meu de vedere.
In momentul in care esti suficient de matur, independent si sigur ca poti sa mai ai grija de inca cineva pe langa tine atunci este potrivit. Daca ai un partener stabil cu care te intelegi si pe care te bazezi, plus o casa unde sa stai si o situatie macar medie si stabila este super.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wolfves a răspuns:

Eu cred ca dupa ce te-ai realizat in cariera si ti-ai gasit un partener pentru toata viata. Mama m-a facut la 27, de exemplu. Cred ca e bine pe acolo 25-27, poate si 30, de ce nu? Cand te simti tu pregatit(a).