| ionut_1828 a întrebat:

Stiti cumva dupa o operatie de fimoza avuta unde mi s-a facut circumcizie, mi-a fost indepartat preputul si tot frenul sau doar o parte din ele?

Cand nu sunt in erectie o parte din piele imi acopera glandul iar cand se afla in erectie nu am deloc piele in jurul lui.

Si poate imi spune cineva de ce mi-a ramas o bucatica mica de carne?

Cred ca este ce a ramas din fren sau preput.

Am si niste bubite mici acolo unde a fost taiat preputul

5 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Buna! Nu-ti face probleme, e normal ca dupa circumcizie sa mai ai acolo portiunea taiata de fren, acea carne de care zici tu... (ea a fost doar taiata, nu si scoasa!). La fel de normal este ca pielea sa acopere cea mai mare parte a glandului cand penisul nu este in erectie! In erectie aveai o parte din gland acoperit pana la operatie datorita frenului, de-asta a si fost taiat! De ass., dupa circumcizie( care la unii barbati se face automat dupa primele contacte sexuale) ai posibilitatea sa se decaloteze penisul, lucru perfect normal in timpul actului sexual. Deci totul a decurs bine, esti perfect normal! Cat despre acele bubite, probabil ca-s o iritatie post operatorie, foloseste un unguent (f bun este unguentul OFTALMIC CU KANAMICINA)!

| dy a răspuns:

Eu cred ca totul este normal, dar nu stiu ce perioada a trecut de la operatie si sigur, postoperator poti face o inflamatie locala, sau poate un mic hematom, e greu de spus asa! Poate n-ar strica sa te duci la un control la medicul care te-a operat ca sa nu mai ai aceasta teama! Stiu ca e cumplita! Bafta!

| ionut_1828 explică:

Bubitele de care zic cred ca fac parte din preput sau fren.
Nu stiu cum sa-ti explic, dar sunt niste galme mici care atunci cand penisul nu este in erectie se vede acea parte de carne de care iti vorbeam iar cand este in erectie apare acea galma.

Cred ca fac parte din fren.

| ionut_1828 explică:

Am sa merg, dar hematomul acesta ce este? La mine cand este in erectie se vede ca un hematom, cred ca este cea ramas din fren, daca ating acolo imi provoaca excitatia.

| ionut_1828 explică:

Au trecut 2 ani