| Chocolattex3 a întrebat:

Sunt de aproape o luna cu prietenul meu si vorbesc mult cu el prin mesaje aproape despre orice dar cand e sa fiu la scoala sau fata in fata cu el pur si simplu nu găsesc subiect se discuție si stau numai pe telefon ...nu stiu cum e cand sunt singura cu el ca acum am fost peste tot cu prietenii lui.De cand ma stiu sunt nesigura pe felul in care arat si asta ma face cateodata sa dau inapoi de la ce vreau sa fac.Si mai am o problema :nu stiu de ce dar nu pot sa ma uit in ochii lui mi se face rusine si daca ar fi sa ma sărut cu el cand ma uit si eu nu s ar întâmpla niciodată cred..si deseori ma ia el de mana si atunci ma uit si il sarut ..pana atunci ma uit in toate partiile si am capul zici ca e pista de avioane. vreau sa stiu ce pot sa fac.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aduna-te,lipsa ta de siguranta iti face rau.
Probabil esti inca destul de mica si e foarte draguta situatia pe care ne-o descrii,denota o naivitate si o curatenie sufleteasca plina de fragezime si complet nealterata de viata cotidiana!happy
Ca sa vrea sa fie cu tine,realizeaza ca TU ii placi,exact asa cum esti,cu infatisarea pe care o ai,cu aerul tau grabit si zapacit,cu dulceata ta de copil incurcat,cu parul in vant si ochi mirati!
Cand te simti nesigura pe tine fixeaza un singur lucru,un colt de banca, un tablou, un colt al ferestrei, un punct fix, in fine.In felul asta,panica ta se va micsora si vei putea sa te concentrezi asupra altor lucruri,vei putea sa gandesti si sa reactionezi normal.
Cand vrei sa-l privesti,nu te uita in ochii lui,priveste-i fruntea sau parul,fata in general si, numai cand tu te simti comod, poti sa te opresti si la ochii lui.
Nu te astepta sa te simti in largul tau din prima clipa, dar cu acest mod de a face pasi mici, iti vei regasi curajul si stapanirea de sine.
Si totul va fi bine.
Sa ai grija de tine!happy

| consilierultau001 a răspuns:

Pai trebuie sa te linistesti si din cate observ, el este mai curajos si asta te ajuta mult, daca este o persoana de incredere, poti sa te lasi dusa pe mana lui, este normal sa ai sentimentul asta din cauza telefonului, si eu am trecut exact prin asa cevasi este tare penibil, incearca sa stati mai mult timp impreuna si sa va cunoasteti mai bine, vrei sa spun cum am trcut eu peste asta? simplu, cum ziceam ea a avut incredere in mine. eu i-am propus sa vina cu mine undeva, adica la un hotel ieftin, ea prima data a avut o retinere dar i-am promis ca nu o sa se intample nimic, ea m-a crezut, si in camera, in liniste am inceput sa vorbesc cu ea sa o sarut usor si sa-i demonstrez ca nu sexul conta adica la asta te gandesti intr-un loc ca ala, si am avut mai multe atingeri... Incearca si tu... Succes!

| BSwwatch a răspuns:

O poveste frumoasa si inocenta,nu trebuie sa faci absolut nimic legat de starea emotionala,cat despre atitudine ta legata de infatsare,esti frumoasa pentru el, asta trebuie" sa te bucure, si sunt sigur ca e doar parerea ta personala ca nu te consideri indeajuns de frumoasa, ai incredere in tine, si lasa sa decurga evenimentele asa cum decurg pentru ca decurg fain!

| ƛƝƖƦƇ a răspuns:

Buna.
In primul rand nu trebuie sa iti fie rusine.Toate fetele sunt frumoase, si daca el te-a ales pe tine inseamna ca te iubeste asa cum esti.
In legatura cu subiectul, gaseste ceva ce aveti in comun, sau incearca sa il intrebi lucruri despre el, sa iti spuna ce vrea, ce ii place... depinde si ce fel de persoana e.
Nu trebuie sa iti fie rusine sa il saruti. Este ceva normalwinking. Trebuie sa fii tu insati si va fi bine.
Funda? big grin