| AndreeaS3409 a întrebat:

Heii?! Ma bucur ca exista acest site pe care te poți baza. Am si eu ceva probleme ca oricare om ideea e ca am 17 ani si nu am avut niciodată un iubit. Nu știu care e cauza, sa ma descriu un pic pentru a va face o impresie despre mine, pai am părul lung aproape de fund, brunet il aranjez mereu il fac câteodată drept, ondulat, ochii imi sunt caprui, mari, buzele frumoase si nasul e bine, la corp nu sunt nici grasă nici slabă, ma pricep si la haine, adică ma îmbrăca asortat sunt organizata so mananc incat sa am grija de mine, nuexagerez cu ciocolată ca sa nu îmi apăra coșuri, cu fast food urile, imi ingrijesc pielea si tenul. Nu știu cum sa incep sa imi fac un iubit, la mine la liceu sunt băieți frumoși marea majoritate singuri. Cand ma plumb pe hol am impresia ca adopt latitudine aroganță, sunt cam copilaroasa. Nu ar fi o problema cu timpul daca as avea pe cineva. Poate credeti ca arat bine si asa, oare de ce n am găsit pe cineva? Si eu ma intreb asta... Mi as dori mult sa găsesc pe cineva care sa fie cu mine, primesc mesaje de la diferiți băieți pe rețele de socializare, dar sunt si selectivă, ca pana la urma nu o sa ies si sa vorbesc despre mine cu toti, daca mi ar da cineva mesaje care sa fie si simpatic, normal ca răspund. Si am vorbit si cu câțiva băieți, dar mereu am abandonat o relație din diferite motive, care nu sunt importante. CE TE ALEGI CU RELATIE DE LA UN ADOR DAT PE FB?, Pana la urma nu știu de unde as putea incepe! Va rog sa ma ajutați sa imi puteri înțelege problema.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Coboara din aroganta, daca nu vrei sa ramai singura.
Fii mai populara si mai prietenoasa, ca sa ai de castigat nu doar acum, dar si pe viitor.
Oamenilor nu le plac persoanale arogante, sau care se pretind a fii mai destepte decat sunt, dar le plac oamenii destepti, care se coboara la nivelul fiecaruia!

Nu te uita dupa baieti frumosi, ca aia se uita numai dupa pitipoance si cele care cad la picioarele lor in secunda doi.
Alege un baiat la care sa-ti placa caracterul, mai mult decat exteriorul si abia atunci vei face o alegere buna si sanatoasa.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Problema ta cred ca e atitudinea, caracterul, felul tau de a fi, nicidecum parul ondulat sau drept. Stai linistita ca baietii abia observa daca ai tu parul in nu stiu ce fel. Daca esti aroganta, normal ca baietii nu vor sa vorbeasca cu tine. Cauti o relatie serioasa sau ai doar chef sa te joci? In liceu baietii cauta sa se joace mai mult. Vor sa experimenteze si nu se baga in relatii serioase. Parerea mea este ca tu doar vrei sa fii cu cineva. Esti cu ochii peste tot, ai fi cu orice baiat frumos din liceul si ai cadea la picioarele lui daca ar zice ca te place. E ok sa te uiti dupa un baiat frumos dar caracterul face totul.

| OldSoul a răspuns:

Totul la timpul potrivit, unele chestii este mai bine sa nu le grabesti.
Acum ce e drept poate faptul ca ai o "postura aroganta" descurajeaza concurenta.
Tentative ai avut, acum ca nu a fost niciunul pe placul tau, asta e, trebuie sa ai rabdare.
Si eu sunt destul de "selectiv" si cam de asta sunt single, dar asta e, nimeni si nimic nu e perfect.
Timpul le rezerva pe toate!

| IJustDeath a răspuns:

Te înțeleg perfect, nu te grăbi, ai răbdare, sunt sigura ca băiatul potrivit va apărea la momentul potrivit, exact atunci când te aștepți mai puțin.
După descriere ești foarte frumoasa, așteaptă și vei vedea happy