| FreeYoung29 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de putin timp si fostul la care inca mai tin ma vrea inapoi.ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tocmai asta e problema numarul 1 in zilele astea.
Cam toata lumea intra intr-o relatie fara sa fi incheiat socotelile cu fosta relatie.Intra in relatii de dragul de a intra sau ca sa-l uite pe fostul/fosta.
Si normal ca daca mai sunt sentimente de o parte sau de alta sau chiar din ambele parti apar probleme in relatiile actuale.
Tipul cu care esti nu are nici o vina si e posibil sa fie lasat cu buza umflata datorita acestor probleme din trecut.
De regula si in mod normal atunci cand iesi dintr-o relatie e bine sa ai o perioada in care sa te linistesti cu tine si cu gandurile tale.
Din cate cred eu fostul a ajuns fost din niste motive nu?
Uneori e mai bine sa ramana fost.
Sfatul meu e sa lasi trecutul trecut si sa vezi ce faci cu noua relatie.Macar spune-i actualului ca inca mai simti ceva pentru fostul si e posibil sa apara telenovele pe parcursul relatie cu el.Sa se astepte.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te intelegi bine cu actualul nu ar merita sa-l lasi. Cu fostul ai pus capac pentru ca ceva nu mergea bine si ai risca din nou sa o dai din bara daca revii cu el intro relatie.

| Felys a răspuns:

Despartirea s-a produs de la ceva,de regula ciorba reincalzita nu mai e asa de buna, nu se merita sa te intorci la el, candva vei ajunge sa iti scoata ochii si sa iti reproseze ca ti-ai gasit inlocuitor, stai cu asta care esti, e mai bine

| FetitzaFrumusik a răspuns:

Vezi la care tii mai mult, daca zici ca fostul, pune-l la proba, vezi ce se intampla, daca el te mai iubeste.Ai grija ce alegere faci, sa se merite.

| Hαppiηеss a răspuns:

Dai pasarea din mana pentru cioara de pe gard?
Eu zic sa te mai gandesti.

| DulceLup a răspuns:

Depinde cat de mult tine la tine. Pe o scara de la 1 la 10, unde s-ar situa, daca ar trebuie sa renunte la orice pentru tine?

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Asculta-ti inima!