| Bianca5690lp a întrebat:

Buna, in urma cu 3 ani m-am despartit de iubitul meu cu care am stat 6 ani. Eu la putin timp mi-am facut alta relatie, fostul cautandu-ma mereu si incercand sa ne impacam. Dupa un an si-a facut si el relatie vazand ca nu reuseste cu mine, a facut cununie, a facut un copil, dar in continuare noi mai vorbim odata la ceva timp fara sa ne stie nimeni. Tin sa mentionez ca eu am 3 ani de relatie cu alt baiat, iar el 1 an si ceva iar ea este gravida. Nu pot sa zic ca nu il iubesc pe actualul, tin mult la el, dar cand vorbesc cu fostul ceva se intampla si la el la fel..simtim amandoi asta, doar ca nu as putea vreodata sa fiu cu el, el o sa aiba un copil, eu deja sunt legata cu multe de aceasta relatie, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Atlas33 a răspuns:

Pentru ca totul intre voi a devenit imposibil, ti-se pare ca il iubesti sau va iubiti si mai tare. Nu poti sa zici ca il iubesti si pe actualul si in acelasi timp sa il iubesti si pe fostul, te contrazici sau te minti singura, a-ti placea o persoana si a petrece timpul cu ea chiar si 3 ani, nu vrea sa insemne neaparat ca il si iubesti.Important este,de ce te-ai despartit de fostul? Ar trebui sa te gandesti la asta si sa intelegi ca poate,daca ati mai fi impreuna,dupa ce veti consuma aceasta imposibilitate de a fi ca la inceput,ce te face sa crezi ca nu vei renunta inca o data la el si tot asa mai departe? Sau poate ca uneori este nevoie de o greseala care sa va desparta,pentru a apuca fiecare pe carari separate, a cauta, a gasi, a sta si a intelege.ce am avut, ce am gasit si ceea ce imi doresc cu adevarat. Singura iti poti raspunde si nimic niciodata in lumea asta nu este imposibil cand vorbim despre iubirea dintre oameni.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi nu mai vorbiți, e lipsă de respect pentru partenerii actuali. când ai decis s-o rupi cu el și să continui cu altcineva, continui cu altcineva nu joci la 2 chiar dacă tu acu o să zici că nu te vezi cu ăla

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai constiinta si bun simt, vezi-ti de drum si lasa barbatul ala insurat, ca-i distrugi casnicia si viata a 3 persoane.
Sunt 3.5 miliarde de barbati pe lumea asta si tu preferi sa te bagi intr-o relatie sis a o distrugi.
Nu esti legata de nici o relatie fetita, totul este in capusorul tau, obsesiaa pentru barbatul aleteia.
Fii buna si da-i pace, cauta-ti 10 alti barbati fara neveste, dar nu asta!

| mihai69 a răspuns:

Menaj în 4. Sau te rupi de trecut. Altfel nu se poate.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si pe mine ma cauta fostul si au trecut 4 ani.dar imi vad de drum chiar daca as avea relatie sau as fi singura.
Din punctul meu de vedere mi se pare stupid si penibil această "cautare".
Nu are ce face probabil vrea doar sa sino mai tragă cu tine pentru ultima dată habar n am...dar clar nu mi miroase a bine laughing)

| saresipiper a răspuns:

El te căuta stiind ca ai relatie cu alt tip?
Care a fost motivul despartirii?
De ce ti-ai facut relatia la scurt timp, pentru razbunare, sa ii arati ca poti fi cu oricine?