| poesia a întrebat:

Sunt intr-un moment mai greu al vetii mele, si foarte debusolata. M-am gandit sa impartasesc asta cu voi, prietenii mei, care stiu ca imi veti da un sfat sincer si fara alte interese.
Nu am probleme foarte grave, dar pe mine ma framanta.
Cum deja poate stiti, de 1 luna m-am despartit de prietenul meu cu care am fost 3 ani jumatate.
Am suferit si sufar dar stiu ca nu e pentru mine, deci nici nu ma gandesc sa revin la ce a fost.
Dar ma simt singura si foarte trista. Tin legatura pe mess cu un baiat care ma iubste de mult timp si care mereu a sperat sa fim impreuna, dar eu nu sunt hotarata, sunt cum bate vantul sa zic asa.Nu pentru ca nu ar fi bun ci pentru ca eu sunt confuza.
Imi vin in minte amintiri din trecut, si mi-e frica sa nu gresesc facand un pas pe care sa il regret.
In mod cert voi sta singura ceva timp, pentru ca m-am saturat de baieti care vor sa fie cu mine doar pentru cum arat. Dar e greu si asa, foarte greu.
Nu vreau aventuri si baieti superficiali, vreau pe cineva dupa sufletul meu si nu cred ca voi gasi.
Oare mi se intampla astea pentru ca abia m-am despartit si e o schimbare pentru mine? Imi voi reveni?

16 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Asteapta draga mea.
timpul le rezolva pe toate
normal ca e o perioada dificila.va reveni totul la normal in curand.:*
pup si bft

| Barajag a răspuns:

Sunt sigura ca iti vei reveni si pentru asta cel mai bine ar fi sa stai o perioada singura pentru a-ti pune ordine in gandurile tale.Imi place modul tau cum gandesti si sa stii ca sunt putine fete care au mentalitatea ta.Bafta iti doresc!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scumpa mea te inteleg nu iti e usor sunt 3 ani in care ati avut bune si rele si nu se uita asa usor chiar daca ti-ai dori.
Insa tu stii motivul despartirii si poate e mai bine asa. Insa ai nevoie de un timp sa iti lamuresti gandurile nu te mai implica intr-o relatie momentan. Ia o pauza si dupa vei mai vedea ce vei face:*
Smile asta e viata uneori buna uneori rea:* uneori mai inveti cate-o lectie din cate ceva care mai tarziu poate iti va prinde bine:*

| JesterRO a răspuns:

Sincer, cred ca trebuie sa ai mai multa incredere in tine, pentru ca increderea in altii denota un sprijin instabil de cele mai multe ori, mai ales in situatia asta. Sunt sigur ca iti e greu si gandeste-te ca nu esti singura.

Esti mai puternica de atat!

| tim a răspuns:

Pai imbraca-te mai prost, cu parul zburlit, mai uratica. atunci o sa aflii cine esti si ce baiat tine la tine si nu la infatisarea ta

| poesia explică:

Va multumesc din suflet pentru toate sfaturile! daca as putea v-as da fundita la toti.Am sa tin seama de ce mi-ati spus, sa stiti ca e foarte important sa vezi ca sunt oameni care incearca sa te ajute cu o vorba buna. poooop

| Amrita a răspuns:

Buna. Doamne, deci prin cuvintele pe care le-ai scris.parca mi-ai citit si mie in suflet.Si eu de la Craciun incoace.trec printr-o stare care nu se mai termina, care ma mananca pe interior. Povestea mea e mai complicata si mai lunga, dar sa stii ca te inteleg perfect in privinta baietilor...Si pe mine ma supara cand vad ca multi baieti nu pun deloc suflet in relatiile in care sunt implicati.Doare,doare tare.
Si eu am momente cand ma gandesc.ca nu voi gasi pe nimeni in lumea asta.Si atunci ma simt singura, parasita.si ma inchid in mine, tac si sufar.Asa sunt eu, nu pot spune ca sunt o fire prea optimista.Niciodata nu am fost. Si de asta te inteleg perfect. Stii ca se zice ca nu poti intelege pe cineva cu adevarat decat atunci cand treci tu insuti prin aceeasi situatie.Si e foarte adevarat.
Dar acum, ca sa nu ramanem asa.eu iti impartasesc cateva lucruri care ma ajuta sa mai trec peste.Gandeste-te ca celor care rabda li se ofera ceva bun.gandeste-te ca ai o singura viata.pe care trebuie sa o traiesti.gandeste-te ca un suflet curat nu poate ramane singur, isi va gasi o alinare.eu sunt sigura de asta.
Iti vei reveni... dar trebuie sa te ajuti putin.in sensul ca nu trebuie sa te gandesti foarte mult la asta. Iesi in oras cu prietele.sau fa ceva ce iti place si te tine ocupata.
Numai bine!:*:*:*

| sofia_1672 a răspuns:

Si eu trc printr_o situatie asemanatoare.chiar daca te simti singura mai stai putin timp si fa_ti ordine in capul si in mintea ta ca acum nu prea stii ce sa faci de unde sa incepi.na te arunca intr_o alta relatie ink. poate cu timpul o sa_ti treaca. mie ink nu mi_a trecut dar ink mai sper ca o sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca si pe care o sa iubesc.si o sa pot sa_mi refac viata.

Acum trec prin ceva asemanator cu tinesad! cu siguranta iti vei reveni happy, sunt sigura...ai sa vezi ca timpul te va ajuta foarte multwinking si ai sa treci peste happy, tu doar distreaza'te : iesi cu prietenii, citeste, fa ce'ti place. Stiu ca e usor de dat sfaturi.pentru ca eu iti spun tie ce sa faci, si eu nu pot trece peste de 4 lunistraight face, dar nu'mi pierd speranta.multa bafta!happy

| zuzu_4658 a răspuns:

Da acum iti este foarte greu pentru ca de abia v-ati despartit. llasa timul sa treaca. totusi sunt 3 ani nu e o luna sau 3 luni. e foarte mult timp.asa e intotdeauna dar uh incearca sa te distrezi, vorbeste cu prieteni. iesiri in orasi.cluurii alea alea,, sau incearca cuva noi sau o alta combinatie dar asa. mai mik ceva sa te faca sa uiti, acum e mai normal sa te simti trista singura ca ai fost ca el atat timp. dar o sa-ti treaca tie incearca sa te distrezi si sa uiti nu te mai gandi. nu te mai uita la tot ce itit aduce aminte de el. zi aa da ce-a fost a fost.acum suntem in prezent.big grin

| GaBy*YOUr*DrEaM a răspuns:

Iti revine crede-ma numa tot cea ce trebuie sa faci u e sa gasesty ceva care sa yty ocupe mult timp sa nu ai timp de gandire la trecut ...si legat de baiatu acel poti linistyta sa incerci ceva cu el si cat mai repede ca e mai bine daca o faci mai repede ca va fi un fel de ocupatie si nu iti va permite sa gandesti la trecutwinkingbafta anuntama cand ai un rezultat Raduly_gabriel idu meu de mess

| cosolovschi a răspuns:

De ce nu incerci sa incepiti relata din nou cu fostul tau prieten 3. 5 asta e tare mult, dar daca doresti chiar asa multe schimbari pentru a avea un viitor frumos de trecut trebuie de uitat pentru tot deauna. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este o perioada a vietii tale, dar daca ti iti place bsiatul dp mess, stai cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte greu si eu am umblat cu un baiat 2 ani stiu prin ce treci, cu timpul iti vei reveni incearca sa nu te mai gandesti la el.stiu ca e greu.plimbate in parc iesi cu prietenele, asa am facut eu intr-o saptamana l-am si uitat eram ''ca noua''. succes!:*

| sorina_4932 a răspuns:

Iti vei reveni cu timpul.si eu am patit la fel ca tine numai ca eu am vb 2 ani cu el.am stat un timp singura.umblam numai cu prietenele.incercam sa nu ma mai gandesc la el.si intr-un timp am reusit sa-l uit.gandeste-te ca viata merge inainte.si bin ca tiai dat seama ca acel baiat nu era de tine.sunt multi alti baieti pe care ii vei cunoaste cu timpu.este o vorba nu s-a terminat lumea cu baieti. te pooop si vezi ce faci:-)