| Emiliiia a întrebat:

Sunteți de acord că există iubire fără sex?

16 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Desigur.
Doar dupa casatorie, mai sunt cazuri dar foarte rare.

| sierra1 a răspuns:

Mamă-fiică

cetățean-țară

amator-hobby

deci, DA

| RavenNymph a răspuns:

Da, dacă există o problemă care împiedică asta la unul dintre parteneri, iar celălalt e dispus să îl accepte așa. Există foarte multe persoane care nu pot face asta și au totuși relații foarte frumoase. Dacă însă lipsa sexului survine din faptul că partenerii nu sunt atrași unul de altul și simt totuși nevoia să o facă, acolo intervine o problemă.

| Zorn a răspuns:

Da.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, in toate cazurile de iubiri... platonice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara dar e ca si cum te-ai uita la un tort super misto dar nu l-ai gusta. Stai ca prostu si ramai cu uitatul. Nu are farmec. Pana si Adam si Eva au facut dragoste. Altfel nu mai existau stramosii nostri, nu mai era populatie.

| Ofiintă a răspuns:

Două persoane au posibilitatea de a dezvolta sentimente reciproce și fără a intretine relații sexuale. Paradoxal, există sex și fără iubire, acesta fiind o necesitate fizică. Anumite chestiuni, cu toate că societate tinde să le unească, nu de fiecare dată funcționează mână în mână.

| mgtow a răspuns:

Nu se poate asa ceva - mai bine zis inseamna condamnare la singuratate daca nu exista sex

| Stropdeploaie a răspuns:

Mi e greu sa cred ca o femeie ar sta langa un barbat impotent!

| Eugen80 a răspuns:

Clar ca exista. Pana la 18 ani asa ar trebui.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista!
Dragostea pentru mama si tatal tau, pentru frati, pentru prietenele de joaca, pentru Dumnezeu samd.

| Frank51 a răspuns:

Da, asa cum exista si sex fara iubire.

| Adry05 a răspuns:

Da. Sexul aproprie într-un fel și creează o anume legătură cu persoana de aia consider că n-ar trebui făcut așa aiurea cu oricine însă nu se rezumă totul la asta. poți foarte bine să iubești pe cineva și fără să te culci cu el/ea

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O viață ai, de ce ai vrea să existe așa ceva

| AceaFată245657 a răspuns:

Nu,chestia asta o gasesti numai in filme, vrajeala, nu este din pacate