| anonim_4396 a întrebat:

Tot aud ca pentru a rezista mai mult in sex ca baiat trebuie sa iti controlezi respiratia, ce treaba are respiratia cu a nu ejacula?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Prostii.Eu mă opresc în timpul sexului şi mă ţine mai mult, sau beau o bere 2 sau un pahar cu vin şi mă ţine mai mult.

| sierra1 a răspuns:

Oxigenare, atitudine pozitivă,...

| Sofer a răspuns:

Canalizeati energia și respirația în timpul sexului.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu are neaparat legatura. Tu iti controlezi respiratia pentru a te putea concentra sa nu ejaculezi. Este un exercitiu psihic.

| NarcisIfrim a răspuns:

Ca si la box, te concentrezi pe respiratie si nu pe ce se intampla in jur, te concentrezi pe repetari, pe modul in care respiri
Aici nu e vorba deloc despre respiratie.e vorba despre creier si concentrare.