| load90 a întrebat:

TPU-Daca te masturbezi la 13 ani exista posibilitatea sa nu mai poti face copii?
Sau cum poate afecta?

Răspuns Câştigător
| kabaleon a răspuns:

Este demonstrat stiintific ca masturbarea de la varste fragede duce la incapacitatea de a mai putea folosi creierul la capacitatea maxima, si chiar la scurtarea vietii. Vad ca se promoveaza masturbarea de la varste fragede, insa mai nimeni nu stie ce repercursiuni area aceasta practica. Si ca sa raspund strict la intrebarea ta. La unele persoane se poate ajunge, din cauza abuzului, la o insuficinta hormonala, care poate reprezenta un impediment in conceperea unui copil. Insa cei care ajung sa faca un copil dupa o viata sexuala foarte bogata, trebuie sa stie ca acel copil este foarte probabil sa aiba probleme de santate, si vezi foarte bine ca se nasc din ce in ce mai multi copii cu probleme. Este stiut faptul ca spermatozoizii care se formeza la pubertate sunt cei mai puri si au sansele cele mai mari de a da un "rod" bun. Asa ca, fiecare si-o face cu mana lui! Pace!

13 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Daca ar fi fost asa omul ar fi disparut cu mult timp in urma...

| Forevăr a răspuns:

Din cate stiu eu laba o fac baietii la p**a. Si nu stiam ca baietii fac copii, asta e, sunt chestii noi pe care le aflu pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| yellowalien a răspuns:

@Xoxo: Nu ramai insarcinata prin masturbare. As vrea sa stiu de unde ai aflat tu asa ceva. Of, of...

| BillyX a răspuns:

In exces dauneaza happy si iti afecteaza si vederea

| felix24 a răspuns:

Sunt la fel ca tine cu problema asta dar am citit undeva ca te afecteasza deci incearca sa o stopezi asa cum fac eu de 3 saptamani nu mia fac si e mult mai bine

| XoXo_8074 a răspuns:

Pai depinde... nu ai specificat daca esti fata sau baiat...

daca esti fata eu zic sa te abtii copilo! daca ramai insarcinata si faci avort pe viitor nu o sa mai faci copiiwinking + ca inca corpul tau nu este pregatit pentru astawinking

iar daca esti baiat e totu cam ok...desi mai poti astepta cativa ani.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu freaca acolo ca nu exista contra indicatiirolling on the floor.

| Cotet_Vasile_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca Frec zilnic nu pierd maduva osoasa

| lacustacapume a răspuns:

Stai frate calm.I-o m-am **** la 13 si nu am nimic.Nu patesti nimic ai incredere.Este perfect normal sa te satisfaci la varsta asta.Ba e chiar indicat. Daca nu o faci hormonii o i-au razna si poti suferi de anumite boli la nivel neurologic.Fa-ti laba linistit.

| Din_Ardeal_Berti_1971 a răspuns:

Eu am facut-o poate la 10 ani si am trei copii si inca sunt bun la pat, Si am 46 de ani si vad perfect, asa ca dati bataie copii...

| Ionutzu_4077 a răspuns:

Salut!

Am 12 ani si jumatate si imi fac laba. Nu cred ca deranjeaza cu nimic la relatii sexuale sau ceva.

Bafta!winking

| load90 explică:

Baiat