| bogdan133 a întrebat:

TPU. Stiu ca am mai pus intrebarea de cateva ori... dar am nevoie de ajutor. URGENT. O colega tot se poarta ciudat dupa ce eu i-am spus ca o plac si mia refuzat invitatia in oras ( sms, acum 1 luna ) de atunci tot face lucruri ciudata... ma tine de mana la anumite ore, isi schimba privirea cand o privesc in ochi, mi-a spus un secret ( o boala ) pe care o stie doar familia ei, nu vrea sa-mi raspunda la intrebarea ma iubesti 1 % ca iubit spune " nu mai insista te rog ca nu-ti raspund " Mie imi place de ea si as mai incerca macar o data sa-i spun " ma gandeam daca ai vrea sa mergem in oras " ceva de genu. Dar mereu ezit din cauza spuselor probabile ale prietenilor, colegilor Vreau sa specific ca nu prea imi e frica de refuzul ei si de spusele celorlalti. Sunt in clasa a 7 am 13 ani si ea e de seama cu mine. AJUTOR. Am uitat sa va spun aseara e a 7 seara consecutiva cand o visez:O:O ASTEPT CAT MAI MULTE SFATURI, RASPUNSURI

Răspuns Câştigător
| Daniela_3224 a răspuns:

Hei, cu fetele trebuie sa ai ceva rabdare. Si fii atent la ce ai zis: numai tu stii de secretul ei si de fiecare data cand o intrebi daca te vede ca prieten(boyfriend) nu zice "nu" ci da un raspuns evaziv. Pot fi mai multe motive pentru care nu accepta:
1. e foarte timida
2. ii e teama de ceea ce o sa spuna cei din jur inclusiv parintii (chiar daca o arata sau nu)
3. ea vede boala respectiva ca un defect sau un impediment
Eu zic ca totul depinde in mare parte de tine. Nu fii prea insistent dar iincearca sa faci astfel incat si prietenele ei sa aiba o parere buna despre tine pentru ca ele ii pot da curaj sau o pot trage inapoi si nu mai tine cont de "ce or sa spuna prietenii mei", tu stii mai bine ce ai de facut.
Sper ca te-am ajutat.happy
Funda?

1 răspuns:
| onlyketoops a răspuns:

Mai...eu cred ca si ea te place insa i este rusine stii tu.Asa st fetele mai ales ca sunteti si mici si i e teama de parerea celorlalti.