| xyzxyzxyz a întrebat:

URGENT! Ce cabinet de ginecologie din judetul Iasi face avorturi la minore fara acordul parintilor?

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Se face oriunde la negru, trebuie doar să ai bani de șpagă, mai ales în spitalele de stat.

| Keyko a răspuns:

Stiu ca nu ajut, dar tu sau persoana care vrea sa faca un avort sa nu o faca! ar putea ramane sterila sau poate muri. in plus e greu sa traiesti cu aceasta animtire mai tarziu. poate marca viata. multe sunt cele care au facut si au regretat toata viata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

GHINION : nici un cabinet din România ( privat sau de stat ) NU face avort la minore FĂRĂ semnătura/acordul scris al părintelui/tutorelui legal!

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu se face NICAIERI avort la minore fara acordul parintilor, este ilegal.

| SmokeyEye a răspuns:

O prietena a facut avort acum vreo 6 ani, in Cluj.Era minora, parintii habar nu au nici acum.Stiu ca a platit multe milioane...

| WebEye a răspuns:

Vai Vai doamne, fetelor nu vo mai trageti cu toti rahati ca ramaneti insarcinate(cata inconstienta)nu exista spital care sa faca avorturi fara permisiunea unui adult, in caz ca ai 18 ani poti face singura.SI totusi pentru ce? tiai traso cu tipul un pacat ca ati facut-o inainte de casatorie, acum mai si avortezi un copil care e un pacat imens(iadul te mananca)o sa tio tragi cu satana, tio vor baga toti demonii pe rand(lasa-l, nul avorta pastreazal daca tot ai fost proasta si l-ai facut acum tinel)Ai grija!

| Fill0 a răspuns:

Pf,cu sexul nu'i de joaca fato happy
N'ati auzit de prezervative?
Imi pare totusi rau pentru tine, avort fara acordul parintilor n'ai cum sa faci.
Plus ca e un pacat sa faci avort.
Vorbeste cu parintii tai, chiar daca iti este jena, si o sa rezolvati situatia impreuna.
Numai bine!

| fallen213 a răspuns:

Lumea asta se duce de rapa.