| SadBoyForever a întrebat:

Vă rog să mă iertați pentru această postare, dar am 28 de ani și nu am avut niciodată o prietenă, iar lucrul acesta mă termină sufletește pe zi ce trece.

Sunt un băiat ca oricare altul, am serviciu, mă îmbrac decent, dar nu am avut niciodată o prietenă, iar familia nu mă susține deloc în privința acestui lucru.

Pe la serviciu am început de câteva săptămâni în pauza de masă să mănânc singur în vestiar deoarece colegii mei mereu se laudă cu câte iubite au avut în toată viața lor iar lucrul acesta mă întristează enorm.

Plus faptul că unii colegi ai mei bănuiesc deja faptul că sunt virgin la 28 de ani și dacă Doamne Ferește ei ar afla acest lucru, ar trebui să plec din fabrică.

Problemele au început încă de când eram mic, când am avut unele probleme la naștere, probleme care m-au făcut să am unele dificultăți cu memorarea lucrurilor la școală.

Totul a fost un chin până am terminat liceul, însă după ce am terminat liceul și m-am angajat, deși am trăit pe banii mei, lucrul acesta nu m-a ajutat deloc să cunosc vreodată vreo fată.

Am lucrat și ca ospătar și ca vânzător dar degeaba deoarece nu m-a băgat niciodată în seamă nici măcar o fată.

Cu părinții nu m-am putut sfătui niciodată în legătură cu fetele deoarece tata a înșelat-o pe mama de multe ori când eram eu mic, iar mama se enervează pe mine mereu când o întreb ceva despre fete.

Plus faptul că sunt și foarte timid, îmi este rușine să vorbesc cu fete, practic îmi tremură picioarele și vocea când vorbesc cu o fată.

Am incercat pe internet pe diferite siteuri să întâlnesc fete dar mai mult decât o discuție la nivel virtual nu am putut obține.

Nu știu efectiv ce să fac ca să am și eu în sfârșit o prietenă, mai ales că atunci când mai ies la un suc cu colegii mei după serviciu, ei mai vin câteodată și cu iubitele lor și pur si simplu îmi vine să plâng când văd că sunt singurul de la masă fără iubită.

Plus faptul că fetele din fabrica în care lucrez eu sunt foarte fițoase și nici măcar nu mă bagă în seamă.

Ce credeți că aș putea face să am și eu în sfârșit o prietenă pentru prima dată în viața mea?

Am serviciu, deci îmi permit să scot o femeie în oraș, dar faptul că arăt ca un copil este un lucru tare dezavantajos pentru mine.

Ce sfaturi ați avea pentru mine?

36 răspunsuri:
| SadBoyForever explică (pentru Donsavas):

Știu că sună penibil și jalnic dar nu am curaj să merg la prostituate.

În primul rând pentru că sunt scund de statură și slab scovergă și în al doilea rând deoarece sunt foarte timid și nu am deloc experiență la fete.

Eu nu am mai purtat o conversație cu o fată deci față în față din 2011, plus faptul că tremur tot când o fată mă întreabă de vorbă.

Practic îmi tremură picioarele și vocea când vorbesc cu o femeie față în față.

Iar faptul că la 28 de ani arăt ca un copil, face fetele să fugă de mine ca d**cu de tămâie.

| Donsavas a răspuns (pentru SadBoyForever):

Esti slab fiindca nu mergi la sala. Daca ai tremor si balbism e clar ca ai tulburari emotionale. Daca iei anxiolitice te va ajuta mult. Iar la prostituate nu ai de ce sa ai experienta. Oamenii care merg la ele in general nu au partenera sau experienta. Sunt obisnuite cu asta ele si cata vreme esti curat si nu le vorbesti ca un badaran, nu te vor trata urat. Interesul lor este sa le faci reclama buna si sa vii mai des

| SadBoyForever explică (pentru DoesntMatter8745):

Când te mai loghezi pe TPU să îmi dai mesaj să discutăm.

Observ că nu te-ai mai logat de pe 31 iulie 2020, dar te rog din suflet ca atunci când te vei loga să îmi dai mesaj să discutăm despre problema aceasta a noastră? deoarece înțeleg perfect prin ce treci?

| SadBoyForever explică (pentru SLS92):

Iti răspund aici deoarece nu vede nimeni.

Am ajuns în situația în care tremur inainte să adorm, mâncarea îmi stă în gât de tristețe, efectiv tratez depresia cu pastile din octombrie încoace plus faptul că și moartea tatălui meu în septembrie anul trecut m-a distrus psihic.

Efectiv tremur acum când îți scriu aceste lucruri, te rog să nu spui absolut nici unui alt user ce ți-am tastat aici.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Dar părinților tăi nu le pasă de situația tristă în care te afli?

Cum poate fi mama ta atât de nepăsătoare cu privire la faptul că ești virgin la 28 de ani?

| 2420 a răspuns (pentru ania):

Cu tot respectul pentru tine, dar tatăl tău a reușit măcar să se căsătorească și să aibă copii.

Gândește-te că eu arăt ca un copil de liceu plus faptul că sunt mic de statură.

Tata a murit în septembrie anul trecut iar de atunci serviciul este singurul lucru care mă ajută să trec peste depresie și să merg mai departe.

Plus faptul că am urmat un tratament anti-depresiv cu pastile din septembrie 2019 încoace pentru a putea trece mai departe peste moartea tatălui meu.

Am serviciu deci îmi permit să scot o femeie în oraș dar cu tot respectul pentru tine, tu ai discuta cu un băiat de 28 de ani care este scund de înnălțime și care arată ca un copil?

La mine la fabrica în care lucrez eu sunt multe fete tinere dar aceste fete sunt în general fițoase și pentru mine care sunt și mai timid este foarte greu să cuceresc o fată.

Plus faptul că am încercat să vorbesc cu fete pe Instagram sau alte site-uri în ultimii ani dar mai mult decât o prietenie de 3-4 luni nu am reușit să obțin.

Cât despre barbă, am stat nebărbierit și 3-4 luni în trecut dar degeaba că tot nu îmi prea crește păr facial.