| octa2021 a întrebat:

Voi ce faceți cand nu mai aveti subiecte de vorbit cu partenera/ru?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fac/facem altceva pana avem ce altceva sa ne zicem.

| RAY a răspuns:

O trimit la curatenie, mereu sunt subiecte de discutat

| Freya1 a răspuns:

Facem lucuri impreuna sau pur si simplu ne uitam la un film...

| Hammurabi a răspuns:

Păi nu prea cred că mi s-a întâmplat vreodată. Ar fi destul de ciudat (și alarmant totodată) să stai față în față și să n-ai ce discuta. Eu cred că a sta de vorbă e ceva natural, nu trebuie să-ți "programezi" cine știe ce subiecte elevate.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ma gandesc la lucruri noi, la cum sa evit monotonia.

| Samariteanul a răspuns:

O iau in brate si ma uit la ea(destiind ce subiect sa mai abordez...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat in viata mea asa ceva. Eu nu stiu cum ajugeti acolo. E foarte aiurea.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Timiditate, retinere etc.
E foarte usor sa ajungi acolo, mai ales daca tu tot tururi si persoana de langa tine tace, nici tu n-ai mai avea chef sa conversezi cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Idiot sa fii sa ajungi in punctul ala, nu crezi? Ca si cum ai pune la aceeasi masa un prost cu un inteligent. Un introvertit cu un extrovertit.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma nu e o combinatie rea, daca inteligentul are rabdare prostul poate invata.
La fel si cu extrovertitul, daca are rabdare il poate schimba pe ala introvertit, acum intrebarea e daca merita.
Si da, trebuie sa fii mare idiot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal trebuie sa inchizi telefonul...
Sau mess-ul.Sau Facebook, ce-o fi.
Adica aia de pe ce vorbiti voi in momentul ala...

| Victoria18 a răspuns:

Inseamna ca e ceva in neregula cu cel care nu mai are subiecte de vorbit...din punct de vedere comportamental. O persoana extrovertită, mereu va gasi.

| Xelon a răspuns:

Jucam piatra, hartie, forfeca...

| YellowAngel a răspuns:

Sex