| Mo a întrebat:

Voi ce strategii de cucerit baieti aveti? Imi place de cineva dar nu stiu cum sa i-o spun! Noi doi ne impacam foarte bine, radem, glumeste cu mine, vorbim prin mesaje. Uneori in ore il surprind ca se uita la mine pe furis, iar cand ma uit si eu la el, ori continua sa ma priveasca, ori isi muta repede privirea! Uneori se intampla lucruri putin ciudate...adica eu intru in clasa iar cand trec pe langa banca lui brusc zambeste si ma cauta cu privirea! Si el este foarte timid la fel ca si mine! Credeti ca simte ceva pentru. mine? Astept raspunsuri atat de la fete cat si de la baieti!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry a răspuns:

Se spune ca baiatul trebuie sa faca primul pas dar cine spune de fapt? - cred ca o femeia a spus asta. Probabil daca este timid nu va actiona si ve-ti ramane la stadiul acesta.
Citeste, reciteste si invata : "Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut si sa te intrebi cum ar fi fost daca ai fi facut acel lucru." - pe mine ma ajuta cand am dubii, sper sa te ajute si pe tine. Numai bine!

31 răspunsuri:
| stilldead a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si sunt tare curioasa...

| ilincutza a răspuns:

E putin cam complica...si eu am avut aceasta problema acum cateva zile dar la mine era vorba de un baiat care nu pot spune ca este timid.Am incercat sa-l "rog" sa vina cum mine pana la coafor si i-am spus asta:
Esti liber in dupa masa asta? eu
Poate. el
Am nevoie de parerea unui specialist(chiar daca nu e), poate ma poti ajuta?(dai din ochi). Merg la coafor.Cum crezi ca mi-ar sta mai bine(si iti bagi mana prin par)?
Pe mine m-a ajutat.Mult noroc!