| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega, e clasa cu mine pe care am inceput sa o plac tare mult. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, ne tachinam, vorbim la tel. destul de des si la scoala la fel...mai ales in ultima vreme.Pana si problemele ei mi le spune. Unii colegi cred ca suntem impreuna, chiar si profesoriilaughingpentru ca si in timpul orelor dam impresia asta si am observat ca de multe ori se uita pe furis insistent la mine, dupa care ma uit la ea si brusc isi intoarce privirea. Zilele trecute mi-a spus ca ii sunt tare drag demult, inca din clasa a IX-a. Acum suntem a XII-a. Dar e o problema...din cate stiu eu are prieten. Si am de gand ca in viitorul apropiat am sa-i spun verde-n fata ca o plac, asta ca sa ma lamuresc si eu putin. Voi la ce credeti ca s-a referit cand a spus ca "ii sunt tare drag"?

4 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Salut! Din moment ce fata ti-a spus ca ii esti tare drag, inseamna ca te place si asteapta sa faci urmatorul pas in relatia voastra. Prietenul nu trebuie sa fie o problema, decat daca iti inspira teama. Cred ca nu e cazul. Oricum, ea alege daca o sa fiti impreuna sau se va intoarce la el. Dar ca sa fii sigur, fa urmatorul pas si propune-i o intalnire romantica (un date). Succes!

| A7XA7X a răspuns (pentru TheBrainiac):

Mersi! Daca imi inspira teama nu statem pauzele cu ea de vorba sau cu orele la telefon si nu existau imbratisari sau alte chestii de-astea.

| Mihaii94 a răspuns:

Am impresia ca te-a bagat in FriendZone. ii esti tare drag ca prieten si nimic mai mult. Cauta sa nu mai stai dupa fundul fetelor care au prieten, este doar o pierdere de timp. iti zic din proprie experienta. Daca vrei continuati sa fiti prieteni dar doar atat cred.

| A7XA7X a răspuns (pentru Mihaii94):

Inteleg foarte bine ce vrei sa spui, si eu m-am gandit la asta. In locul tau as fi raspuns la fel doar ca ce nu inteleg eu, de ce tocmai acum imi spune ca ii place de mine si ca-i e drag inca din clasa a 9a...In legatura cu prietenul ei stiam acum ceva vreme ca are. Si tocmai sa nu-mi pierd timpul aiurea cum spuneai si tu am de gand sa o intreb sa ma lamuresc.