| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega, suntem in aceeasi clasa si de la o vreme am inceput sa o plac. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, ne tachinam, vorbim la telefon destul de des, ne facem complimente etc...in special in ultima vreme. Dupa cum se comporta cand sunt prin preajma ei unii colegi cred ca suntem impreuna, chiar si profesoriilaughingpentru ca si in timpul orelor dam impresia asta si am observat ca de multe ori se uita pe furis insistent la mine, dupa care ma uit la ea si brusc isi intoarce privirea. Zilele trecute mi-a spus ca ii sunt tare drag si ca ma place inca din clasa a IX-a. Acum suntem a XII-a. Dar e o mica problema...din cate stiu eu are prieten(sau cel putin asa stiam acum ceva vreme). Si am de gand ca in viitorul apropiat sa-i spun verde-n fata ca o plac, asta ca sa ma lamuresc si eu putin daca si ea simte acelasi lucru sa nu-mi pierd vremea degeaba si sa fiu sigur cum e situatia. Voi ce credeti? cum a-ti proceda?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa ar fi cel mai bine...invit-o undeva si acolo ii spui ce ai de zis, macar sti o treaba

| AMa19 a răspuns:

Poi sincera sa fiu, cred ca procedezi foarte bine. Intreab-o daca te place si daca vrea sa fie cu tine, asta te va ajuta pe viitor. Si nu te mai baza tu pe ce stiai in trecut, poate sa se desparta in 2 minute, fara ca tu sa nu sti, asa ca nu mai sta pe ganduri si intreab-o cat mai repedewinking. Succes si mult noroc i viata. Funda? big grin

| A7XA7X a răspuns (pentru AMa19):

La asta ma gandeam si eu... daca intreb macar stiu o treaba. Mai ales ca si ea da semne ca ar vrea

| AMa19 a răspuns (pentru A7XA7X):

Asa estewinking. Nu rata ocazia asta, fa tu primul pas happy.

| Metalerele5 a răspuns:

E foarte bine sa ii spui direct ceea ce simti, dar daca are prieten si te place, trebuie neaparat sa o pui sa se hotarasca, pentru ca nu o sa poate fi cu amandoi. Spune-i sa se gandeasca ce e mai bine pentru ea, si daca si ea tine mult la tine, nu prea vad ce motive ar avea sa ramana cu actualul ei prieten. Daca are dubii, fii atent sa iti pui cat mai mult in evidenta calitatile, in detrimentul celuilalt. Asa ca daca esti suficient de inteligent incat sa o atragi de partea ta, o vei avea! Multa bafta!

| vassy7210 a răspuns:

I spui in fata

| Făă_Costi_1993 a răspuns:

Sfatu meu ii sa nu mai astepti si sa ii zici cu prima ocazie tongue

| A7XA7X a răspuns (pentru Făă_Costi_1993):

Pai ocazii am oricand ...acum ramane de vazut ce reactie o sa aibalaughing