| Dorotheea21 a întrebat:

Vreau parerea voastra in legatura cu o serie de intrebari de o repetitivitate enervanta la aceasta categorie.
Un el si o ea sunt implicati intr-un act foarte intim.
Se lovesc de o problema, si in loc sa o discute cu cel / cea in care au avut atata incredere incat sa faca acel act intim, intreaba 50.000 de straini aici si pe alte siteuri:
"Am lasat-o gravida?"
"Am ramas?"
"Mai sunt virgina?" s.a.m.d.

E un nou tip de nebunie?
Inconstienta?
Prostie?
Sau poate altceva, ceva ce eu nu am sesizat. (?)

34 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei atat EA cat si EL sunt complet neinformati. Nu au nici cele mai elementare notiuni privind preventia, protectia sau prin ce mod, mecanism se realizeaza procreerea. Majoritatea provin din familii crestine mult prea "puritane" in care orice discute privind sexualitatea reprezinta un tabuu, un pacat de moarte. Este o nebunie si o crasa inconstienta din partea profesorilor faptul ca nu inteleg necesitatea de a se face educatie sexuala in scoli incepand cu momentul in care elevii intra in faza pubertala. Este tristul adevar al unei societatii ultra religioase, cum este aceeasta a noastra.

| Dorotheea21 explică (pentru corbulalbrosu):

Aceiasi intrebare ca pentru Intum. sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dorotheea21):

SUNT COPII carora le lipseste informatia, deoarece sunt lipsiti (cu buna stiinta) de cel mai elementar drept al lor, EDUCATIA SEXUALA PREDATA IN SCOALA, asa cum se intampla in orice tara civilizata.

| mihai69 a răspuns:

Românii se pricep de fapt la toate - încă nu ți-ai dat seama?!?
Problemele apar doar atunci (sau dacă) se apucă de CEVA și o dau în bară.
Pentru că invariabil, Dorel va lovi din nou!

| Drimmero a răspuns:

Trollare,copilarisme,imaturitate. Toate acestea conduc insa la....prostie!

| T0T a răspuns:

E îndobitocire făcută prin informare, culmea.

| h3r a răspuns:

Curiozitatea apare prea devreme, inconștiența prea târziu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nici generatia de adolescenti a anilor '80 cand pentru informare aveai mijloace 0 nu era asa debila ca asta de azi.

| WaterDrop a răspuns:

Act foarte intim? Adica sex? Heh.

Revenind la intrebarea ta.Pe cine sa intrebe daca el/ea sunt in aceiasi situatie sau chiar mai rau.

Este doar un tablou, foarte bine conturat al generatiilor noi si care indica tot mai mult, inceputul sfarsitului.

| Dorotheea21 explică (pentru WaterDrop):

"generatiilor noi"?
Water, am 22 de ani.
Mai jos, o inconstienta de 19, ne intreba pe noi scriind "prieteni cu benefici"! daca sa pastreze copilul.
Imi e rau... straight face sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Asta e rezultatul faptului că nu există niciun fel de educație sexuală, și persoanele în cauză nu au habar cu ce se "mănâncă" sexul.

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa-mi repari aerul conditionat.
Te apuci acum, sau dupa ce capeti cunostintele necesare?
Cum sa faci, ceva ce NU STII?
Cum fac oamenii astia ceva atat de important ca sexul, fara sa stie nimic?
Sunt vite?
Ce sunt Intum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pur și simplu nu i-au toate evenimente în calcul, ca specimenul de mai jos. Adică se merge pe idee, e plăcut deci să o facem, chiar dacă nu știm chiar bine care sunt efectele faptului. Și eventual nu ne informăm să luăm câteva măsuri pentru o eventuală sarcină nedorită, sau mai rău niște BTS cu care te-ai pârlit toată viața. Să nu mai zic că generația tânără, suferă de un fel de narcism...adică au impresia că ei sunt prea deștepți ca să se aleagă cu vreo boală sexuală sau o sarcină nedorită, și fac sex neprotejat.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru Dorotheea21):

Man precum cu multe alte chestii, trebuie sa stii ca sa stii ca nu stii.

daca tu nu stii dar crezi ca stii nu-ti dai seama ca nu stiai decat dupa ce o musti. eu am crezut ca stiu sa repar butucul de la clanta si mi-am blocat usa de exemplu.

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Am 22 de ani, sunt ultra narcisista, exagerat de dominatoare.
Am recunoscut chiar si pe TPU ca am alte placeri...
Cum se impaca deci narcisismul, cu ce ai spus tu?
Inca ceva.
Cum ai reactiona la aflarea vestii ca mama ta a intrebat o prietena si inca 50.000 de necunoscuti, daca sa te pastreze sau nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

"Cum se impaca deci narcisismul, cu ce ai spus tu?"
Simplu unele persoane se cred atât de bune încât consideră că sunt imuni la boli sau ceva de genu. Un narcisti sunt se va implica emoțional singurul amor care contează este amorul propriu și propriile sale nevoie.
https://www.youtube.com/watch?v=prighjJUua8
"Cum ai reactiona la aflarea vestii ca mama ta a intrebat o prietena si inca 50.000 de necunoscuti, daca sa te pastreze sau nu?"
Sincer nu știu ce s-ar întâmpla dacă aș afla că ar fi fost un moment în care maică-mea nu m-a vrut...
Consider că pentru sănătatea psihică a plodului să nu-i fie dezvăluite astfel de chesti... Asta rămâne doar între părinți.

| WaterDrop a răspuns (pentru Dorotheea21):

happy Ar trebui sa te bucure acest lucru daca iei aceasta "dilema" si o treci prin filtrul dorintelor tale mai "neortodoxe". Este feedback pur, fara esec si fara efort.Este informatie gratis pentru fericirea ta in viata.Iti poti imagina o lume plina de persoane ca tine? Ar fi foarte greu sa obtii ce iti doresti intr-o astfel de lume. Bucura`te ca exista astfel de persoane in loc sa-ti fie rau.Invata sa profiti de situatie si gandeste`te ca ei sunt scurtatura ta spre ce vrei sa obtii si ce vrei sa nu devii.Nu`i critica ci hraneste`te cu gandul ca esti deasupra lor si poti face ce vrei din ei happy

| Dorotheea21 explică (pentru WaterDrop):

Asa ar trebui, dar cu ceea ce fac eu sunt satisfacuta, nu fericita.
Pana la varsta mea ar fi trebuit sa iubesc de cateva ori.
Nu s-a intamplat. sad

| WaterDrop a răspuns (pentru Dorotheea21):

Lucrurile bune vin cand si de unde nu te astepti si niciodata nu vor veni singure, trebuie sa intinzi tu mana dupa ele.

| Coquina5 a răspuns (pentru Dorotheea21):

"Am 22 de ani, sunt ultra narcisista, exagerat de dominatoare."

ai uitat sa spui ca esti si exagerat de pzda proasta.

ca sa-l citez pe Ron Weasley adresandu-i-se lui Draco Malfoy in cartea "Pocalul de foc": "Du-te si mananca o balega!".

| Dorotheea21 explică (pentru Coquina5):

@Coquina5
La primul comentariu te-am crezut controloare la R.A.T.B.
Acum, m-am convins! big grin
Felicitari ca ai reusit sa citesti "Pocalul de foc", dar vezi ca "Pinocchio" o sa-ti pice la BAC. rolling on the floor
Mai spune-ne!

| UnBroken2016 a răspuns:

Sunt copii, adica prosti. Daca faceau sex dupa 18 ani cum e normal, nu mai vedeam 1000 de intrebari. Chiar si la varsta aia sunt multi care nu stiu multe. Mai era una de 19 ani care spunea ca sperma baiatului e de fapt un copil. Tin sa cred ca e doar vorba de prostie, indiferent de varsta.

| Dorotheea21 explică:

Sincer, am crezut ca raspunzi ceva gen:
"Ha! Am loat bacu' acu' doi ani! La 23!" rolling on the floor
Uitasem ca nu stii decat cu niste injuraturi. big grin
Spune cum stii tu. big grin
Cand imi vei provoca mila, te expediez.

| Coquina5 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Dar sunt deja expediata...cu daravela in gura ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate variantele sunt partial adevarate!
Pentru "cei mai mici" exista si o scuza(cred ca intelegi care), pentru cei mai mari insa...
Tocmai asta' seara am dat peste o intrebare...intrebatoare de-a dreptul!, postata culmea de un "matur".
Ma rog, se cerea ajutor...insa exprimarea...te las sa vezi cu ochisori tai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://m.tpu.ro/......cat-si-cu/ si uita-te ce sfaturi se dau la o intrebare relativ serioasa: http://m.tpu.ro/......-am-aflat/ preocuparile unui pustan de 11 ani, culmea si gay...no comment! http://m.tpu.ro/......ea-nu-ave/ apoi te-as ruga sa 'frunzaresti' printre intrebarile si raspunsurile acestui user.Crede-ma ai ce vedea cat sa-ti ajunga pentru un an de zile! : ) http://m.tpu.ro/utilizator/oziw Bafta in aceasta lume (numeste-o tu, ca eu n-am nume! :) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai distrat sau intristat?
Eu cred ca putin din amandoua... happy

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Jumatate-jumatate. happy
Nu o sa se termine niciodata, asa-i?
Vor fi tot mai mici, tot mai nestiutori, si vor vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A,si ca tot eram in perioada Bac-ului:
http://www.timesnewroman.ro/......ala-versoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar e ceva ce tu nu ai sesizat. Ca majoritatea lucrurilor din jurul tau, de altfel.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Da, pai lumea nu se gandeste la consecinte, si bum dupa aia au remuscari, si ca sa se risipeasca, intreaba pe TPU.

| Panzer1945 a răspuns:

Aici se vede lipsa unei educatii sexuale, poate partenerul nu stie nici el sa i raspunda la intrebari si atunci cauta raspunsuri in alta parte.

| Alexalinalex a răspuns:

La baza, parearea mea, sta faptul ca suntem oameni iar acest lucru deduce in cele mai mult din cazuri nevoia de rezolva o problema apelând la ceilalti! Sub anonimat mulți dintre cei care pun astfel de intrebari sunt constienti ca răspunsul dat de un grup de persoane este mai plauzibil decat cel primit de la "partener (a)"