| Dianna_8523 a întrebat:

Vreau sa-i spun unui baiat ca il plac. Dar nu prea stiu nici in ce imprejurare, cum sa ii formulez, nu am nicio idee. Simt doar ca a venit timpul sa-i spun asta... Voi cum ati facut sau cum ati face daca ati fi in situatia mea? happy

11 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Eu eram de ceva timp cu el si nu ii spusesem niciodata ca il iubesc, desi el imi zicea mie...si in noaptea de craciun, i-am dat un mesaj si i-am spus :X:X:

| validana a răspuns:

Incearca sa afli cam ce lucuri il pasioneaza.Afla cat mai multe lucruri posibile despre acesta.Cand treci pe langa el, salutal. Dupa un timp incearca sa ai o conversatie cu el, si pornind de la o simpla discutie despre un anumit lucru, exprimati sentimentele pe care le ai fata de el.Nu fi timida!

| Alice a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat.desi.cam greu sa spuna el primul., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...

Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie. Daca e baiat destept se prinde.

| bblock69 a răspuns:

Foarte simplu: cand iesiti la plimbare, i parc, te uiti in ochii lui, ii zambesti si ii spui:"Te plac...mult de tot!"
Daca incepe sa se inroseasca si sa se balbaiewinking inseamna ca si el simte la fel pentru tinewinking
Bafta si multa, multa dragoste!

| nastita a răspuns:

Nu astepta sa cada o ocazie ca poate fi prea tirziu spune-i acum ce simti daca este un baiat destept te va intelege! succes

| Dianna_8523 explică:

Vreau sa mentionez ca deja am cam trecut de etapa "imprietenire", adica ne intelegem destul de bine, si mi-a si spus ca ma considera o tipa de treaba, fiind una din prietenele lui cele mai bune big grin... dar nu stiu, pana la urma imi e si frica ca poate stric o prietenie...sad

| andreeadeeathebest a răspuns:

Uite asa! cred ca e cea mai buna solutie
eu ciar te plac, si il saruti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la el cand e singur pentru ca toti baietii au orgoliu barbatesc si o sa rada de tine si el siprietenii lui facandu-te de ras ceea ce nu e bine. Du-te si spune-i ca ai nevoie de ajutor la o anumita materie la care sti tu ca se pricepe el bine, chiar daca tu nu ai nevoie de autor.Si zi-i ca ai auzit ca se pricepe de exemplu la...matematica e cel mai bine si ai nevoie sa te ajute.Invita-l la tine acasa, cand esti singura.Si adu-i un suc si niste popcorn.(de exemplu)Fa-te ca nu intelegi ce iti explica.Si luati cateva pauze si discutati. Apropiati-va unul de celalalt.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i acum pana nu o sa fie prea tarziu...si eu sunt cam in aceeasi situatzie... dar sa nu le pui pe cele mai bune prietene ale talee!happy pentru ca lor nu o sa le zica adevarul niciodata! mai bine sa ii spui tu! cine stie la telefon sau pe mess:X:X: dar cel mai bine ar fi sa ii zici in fata pentru ca atuncia o sa vezi cum reactioneza:X:X:* baftahappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii dragha Dianaa.`happy nu trebhee neaparat sa-i zicii. vezi tu. mie chair imi plc de tine. asta vine cu timpu. mai vorbiti pe mes. mai laun suc mai cevaa.smug si o sa se prinda el de schemaasmug. lasa`l si pe el sa-ti raspunda la rentimente.oh go on caa dka nu vaa fii asa probabil de fapt, mai mult ca sigur vei suferii doarhappy nu`ti da dintr-o dataa sufletuul pe tavaa.happy cunoaste`l intaii fii prieteneaa lui si. apoi totul vinee de la sinee. pusii`.:* sa fii iubita.`love struck

| Andrutzza326 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.smugStiam ca ma place si ca ii place si de cele mai bune prietene ale mele ( a fost cu una dintre ele ) noi tot jucandune adevar si provocare eu alegeam de fiecare data adevar si ma intreba daca imi place el si eu ziceam putin pana i-am spus DA, si acum cateva zile m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el straight face... SFARSIT rolling on the floor