| Atotstiutorul a întrebat:

"Vreau sa imi tai venele ce sa fac?" asa suna o intrebare pe aici. daca eu ii raspund foarte bine sa si le taie si pers. respectiva o face, pot fi tras la raspundere din punct de vedere legal?

11 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai nu

dar si tu ai fi de vina sti nu?straight face
pentru ca ea\el tine cont d ce ai zis tu uni oameni sunt in situati dificile si chiar ar face asta

asa ca daca chiar vrei sa le dai un sfat zile sa nu o faca:*

| Emeraude a răspuns:

Nu stiu sigur, dar se presupune ca ai indemnat-o spre suicid, chestie care nu e tocmai legala. Nu-ti pot spune sigur unde, in ce articol scrie asta, dar am auzit pe undeva ca un tip a fost condamnat pentru asa-ceva...winking
Succes!

| tarziu a răspuns:

Nu, dar nu stiu cat de bine o sa dormi noaptea!

| mario a răspuns:

Nu, iti garantez. n, ai facut altceva decat un bine, umanitatii. o sa scapat de o/un prost. daca o sa se duca pe binga.ca doar astia pot gandii asa.winking

| Atotstiutorul explică:

Va multumesc tuturor pentru pareri inca nu sunt foarte lamurit cum stau exact lucrurile, o sa ma documentez mai bine.

| 202 a răspuns:

Nu!
decat ca lumea o sa critice persoana!

| soare a răspuns:

Pai ce ai facut. nu cred dar la cat de bun e sistemu in Romania cred ca te-ar baga la instigare la torturare

| afrodita17 a răspuns:

Eu una presupun ca atata timp cat nu ar lasa un bilet in care sa fi mentionat linkul cu intrebarea sa si raspunsurile TPU-stilor in care "atotstiutorul" o/il indemna afirmativ spre o alta lume, nu cred ca ar fi multe sanse sa fii tras la raspundere.In primul rand, nu cred ca ar avea cum sa se afle, decat poate otv-ul daca ar avea vreo informatie ar face un serial despre instigatorii la sinucidere de pe TPU. Daca stai sa te gandesti, rasp de pe net sunt doar in scop informativ si nu trebuie neaparat puse in practica.De ex:daca o tanara, ar vrea sa isi indrepte parul insa nu are o placa si nici posibilitatea de a-si cumpara una, si ar intreba pe net ce sa faca sa isi indrepte parul pentru un party sau ceva de genu. iar rasp. sa vina "cu fierul de calcat" sau alte chestii stranii, iar d-nsoara isi arde parul din cap si ramane cheala, crezi ca pentru idiotenia ei ar fi tras la raspundere cel care i-a rasp?

| gabytza387 a răspuns:

Cred ca da. presupun pentru catotuji o influentezi negativ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Stai linistitoh go on. Daca a facut asta a facut pentru ca asa a vrut, nicidecum pentru ca un utilizator TPU i`a zis astaoh go on. Nu`ti face griji n`ai de ce sa fi tras la raspundere pentru inconstienta altora. Sti, ca vorba aia :"Daca el iti zicea sa te arunci in fantana, te aruncai?!".

Sa fi iubiit`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc o persoana as face ori ce pentru el dar nu imi acorda atentie moartea mi se pare singura cale sunt o persoana normala dar nu mai suport sa fiu respinsa adio acestei vieti