| Yooda a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dragoste, impacare, gelozie. Vreau sa-i fac in ciuda. Nu vreau sa fie banale. Fuundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Ma vrei inapoi? Eu nu, iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut
Am ales sa traiesc discret in fata ta.Nu ai nevoie sa stii ce se intampla cu viata mea.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost ,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost !

Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea...Si`si zicea`.:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

El n-a uitat-o caci nu poate,dar e in zadar orice acum,el o viseaza-n orice noapte.

Mereu vei căuta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret , ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! .Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericit. .
Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient Dc nu ai ascultat tu? acum nu? mai pot face nimic pentru tine iar prieteni tai unde sunt acum?

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...

Iubeshte iubirea ce o ai zi de zi.

I`as spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.

Cateodata.unele lucruri mai bine raman nespuse. doar te iubesc :X

Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.

Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui,sa fii cumintsel"

Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

cand iti va fi dor de mine, aminteste`ti un singur lucru, mai lasat sa plec!

si totusi, m`ai pierdut pentru a o avea pe ea, acum cand te intorci la mine, iti zambesc si`ti spun Paaa !;]

si, stii ca te-am iubit dar pentru tine EA conta!

Iti spo0n doar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

cand totul se duce.raman amintirile !

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești,de fapt?"

Fiecare poveste are un sfarsit.Dar in viata.Fiecare sfarsit are un nou inceput!;x

Spui că e o copilă... dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti,nu fi prost /Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ◘

Va venii timpul sa vorbim din nou.eu o sa rad de multe,iar tie o sa iti para rau:X

El va ramane in inima mea:X

Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singurul Ce Merita Sentimente[ ] !"

El va ramane in inima mea:X te iubesc mult:X:X

Si realizez sa uit de tot.ca si cum nu ar fi existat deloc.happy

• intelege ca nu vreau 0 relatiie doar de 0 vara`! xD ca inima nu.mi bate doar cand e frumos afara`! =x

• Si totusi` . Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert ? raised eyebrows

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

Sunt zile pe care doresti sa le stergi din viata ta .Si zile care speri ca se vor repeta candva."love struck

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` m0mente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`!º•

• Zambesc`! . Nu regret`! . Nu am gresit`.am iubit`! .il iubesc:X si am simtit!`;x

Sa ai parte de iubire Si de tot ce ai visat Si de multa fericire Hai Pa-Pa:* Eu am plecat

Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

:X`! [ Si cu toate astea stiu ca gresescblushing`Dar te iubesc la nebunieday dreaming` Fara tine sunt un nimeni`rolling eyes` /

Zambeste`! Tu esti tot Ce am mai bun`[]

Sa nu ma astepti sa vin sa-ti mangai sufletul de gheata . caci n`am sa mai bat a`2a 0ara la usa ce mi s`a inchis in fata

Viata merge inainte ce a fost a fost . Nu te poti abtine si nu il poti uita , il iertai mereu chiar daca iti gresea

o data era o vorba,iubeste sa fii iubit,cum e alta vorba iubeste sa fi ranit

El nu sup0rtă să mă vadă plângând ` ! . Îmi spune că sunt un înger , iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit , va fi a ta pentru t0tdeauna ` ! // Te iubesc ` ! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum , oricum ai fi `! :-x` .

Sentimentul nu dispare ca o vacanţă de vară `! || Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o ţigară `! || :-x` ||

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit ` ! :-x` ||

Şi dacă ar fi să trec prin foc , pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Şi inima mea de copil îndrăg0stit , va fi a ta pentru t0tdeauna ` ! // Te iubesc ` ! :-x`

Nu p0ţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl ad0ri `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

E fericit `! ` Îl faci fericit `…! Că te are din nou pe tine şi nu mai cOntează nimic `…! :-xxxx`

Cineva te simte `…! Cineva te alege `…Şii te va înţelege `…! Mereu…cineva te aşteaptă `…! Cineva te iartă `…! Cineva te acceptă .aşa.`! :-xxxx`

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e .`! În mintea mea . Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

Ca in orice relatie am avut si bune si rele,dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minte . . Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte .

Îţi aduci aminte de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

• M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat ... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Crezi că sunt o oarecare ? Văd că inima te doare !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată

Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată` !

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

9 răspunsuri:
| Fizy93 a răspuns:

Daca timpul a trecut si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa s-o luam de la inceput!

| NatureSelf a răspuns:

Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?
nu mai am cuvinte,nu mai am lacrimi, nu te mai am nici pe tine,
o raza de lumina, o urma de durere, un chip de inger suav distrus de-o grea durere.

| CapitanuSemafor a răspuns:

"Ma *** cu mai multi oameni ca tine"

| Yooda explică (pentru mihaelaa18):

Multumeesc!:*

| Yooda explică (pentru Fizy93):

Mersii. vot love struck.

| Yooda explică (pentru NatureSelf):

Multumesc!:* vot

| NatureSelf a răspuns (pentru Yooda):

Sa cresti mare.

| mihaelaa18 a răspuns:

Npckiss

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute