| LuLusHooOr a întrebat:

Vreau si eu statusuri de gelozie sau de dragoste de orice. adica cu diacritice... Cele mai multe si frumoase primesc funda; x

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

*de dragoste*
!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''... Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas... Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu :D
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

.daca acum te-as intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`-<
daca te-as intr` dc soarele apune`mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`:D
.iar daca te-as intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

To love someone is to see a miracle invisible to others

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
www.statusuri.ro
*triste*

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni :((
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Daca crezi in vise,atunci vei dormi toata viata:((

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate:(
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz. astazi fac prezenta.
Am pierdut tot ce aveam şi după ceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece Trece oare? Doare si nu trece
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important fi foarte atent la asta . nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi
nu-ti visa viata,traieste-ti visele.:X:X:X;)
Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt ... acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Sick of crying tired of trying Yes! I`m smiling ! But inside... I`m dying
am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea
Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea :(:x
Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.
intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA "daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde "ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

| Hiroko a răspuns:

S vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare cand o sa ma vezi nepasatoare .

Amândoi stim ca n.ai uitat tot ce a fost !

Te.am iubit blegule . Si înca te iubesc !

Stii ca numai tu ma faceai sa zâmbesc !

E genu' de fata care stie ce vrea happy dar nu o sa stii niciodata ce e în inima sa .

Dedicatie pentru cel mare m.a distrus: Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost .

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze .

E un alt apus de soare, stiu ca doare tare ! Capu' sus, nu lasa nimic sa te doboare .

Înca odata, iar, si din nou Ea ma face high când eu ma simti low .

E greu sa ma gasesti, usor sa ma pierzi, si imposibil sa ma intorci …

Orice baiat merita o a2a sansa dar evident cu o alta fata .

She.s not broken [-x She.s just a baby .

Ma prind de mana ta, te aduc in lumea mea .

Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze .

If you cry, I.ll be fine .

I need you here with me. 'Cause music makes me free .

Lucrurile vor merge mult mai bune daca ma tsii de mana (:

StOp thinking and start dreaming !

Au fost momente grele . Peste care am trecut . Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut !

Sunt o fata n0rmala . Datorita lui, ma simt speciala ;x .

As putea sa renunt la tot dar la tine nu pot !

Nu mai potsi nu mai suportsi dar iubirea tot mi.o porti love struck.Spui mereu ca nu ma vrei dar ti.e dor de ochii mei .

Dintre t0ate prietenele care le.am avut tu esti cea pe care nu vreau s.o uit !

Bl0nda care iubeste, pune suflet - nu glumeste !

Si seara se.ntorc acasa cu lacrimi in zambet .

Dar ochii ei nu mai vorbesc . Ea ca pe.o lacrima m.a sters . =(

Si cand te vad cu ea pe strada, ma sting incet .

Nu mai vreau sa ploua, Vreau sa ninga cu petale ;x !

As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vrun baiat sau vreo proasta !

Imi place ca nu esti schimbat-or ca vantul. Dar nu ma face sa.ti spun "te iubesc" fiïndca urasc cuvantul !

N.ai cum sa te joci cu viata mea...cineva inaintea ta era expert in asa ceva .

Cand nu se vad o zi ea plange usor .

Un regizor a creat o poveste colorata . Evelina cu Sergiu , o iubire adevarata .

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte .

Desi au fost piedici noi am rezistat . Cu tine niciodata n.am tinut capul aplecat .

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu .

Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab .

Perfect ! E felu' meu de a fi . Sunt mai copilaroasa, dar mai deosebita . Vei intelege intr.o zi .

Abia cand a plecat plangand si n.a mai fost a ta ... te.ai indragostit nebuneste de ea ! ;x

Iubeste.ma, uraste.ma, mi.e indiferent oricum in ambele cazuri ti.e gandu' la mine !

Frumusetea unei femei, isi are sursa.n ochii ei .

Ma uit la el nici macar nu imi pasa. Poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !

Next time ? There won't be no next time !

Si când crezi ca nimic nu.si mai are rostul, apare cineva si schimba totu !

Ea tot cu zambetul a ramas . Tu tot cu ea in gand .

Orice s.ar intampla, intr.o zi ne vom revedea . Si pana atunci stiu ca ma vei pastra, undeva.n inima ta .

Si sta în casa trista plange dupa el, si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel .

Iar acum cand tu o vrei pe ea. Nici nu se mai uita in directia ta .

Ce odata ma incalzea, acum ma lasa rece !

Raspunde.mi la intrebare si tine capu' sus chiar daca doare : Cand m.ai inselat, atunci ma mai iubeai oare ?!

Nu uita si adu.ti aminte . Cand in telefonu' ala blestemat ti.am zis ultimele cuvinte !

Si te iubesc mai tare ca oricine . Pacat ca nu ai ochi si pentru mine .

Tu mie n.ai ce sa.mi dai . De unde inima ? Ca n.ai !

N.am iubit pe nimeni cu atata dor . Daca a fost ceva, a fost trecator .

E timid, e greu sa.ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna .

Si ce ai in jur sa iti spuna doar numele meu, mereu !

Si orice s.ar intampla, nu poti renunta la ea !

Zambeste ! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele .happy

Un iarta.ma din gura ta nu mai pot scoate !

Prietenii sti bine, inseamna mult pentru mine . Mi.au vindecat ranile provocate de tine .

Asculta.ti inima si iti va spune : Iubeste.o pana mori, ca o fata ca ea nu gasesti de 2 ori !

Si pentru ca am fetele langa mine nu mai am nevoie de tine !

Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista !

Îmi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse ...

Îmi place chiar dacã nu-mi gãsesc unele cuvinte . Îmi place când îmi spune el, asa : " Sã fi cuminte ! "

Ea e fata care te.a ranit cand a plecat, dar te.a iubit cum nici macar n.ai visat !

Eu am crezut in tine, insa n.a fost ca.n filme !

Ma uit in ochii tai acum, stiu prin ce treci . Esti ca si mine, obisnuit cu noptile mai reci .

O despartire e ca o oglinda sparta . Mai bine o lasi asa, decat sa te ranesti incercand sa o repari .

Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !

În numele iubirii mi-am pierdut sufletu' .

Sper ca sentimentu' sa se termine la fel de repede ca si bateria telefonului tau acum .

Cum ai putea sa nu.i vorbesti ? Ochii aia verzi sa nu ii iubesti ?

| Floriii a răspuns:

[love struck] Orice s`ar intampla el p mine` ma iubeste`[love struck]. Eu sunt fetita lui. si fara mine`innebuneste` [love struck]

te iubeste dar iarta-l ca e baiat..."

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!"

"Ea simpatica foc, tu simpatic deloc. Ea o tanti de top si d`asta practic iei foc. O plac baieti mai buni ca tine, mai mult ca tine. Mai mult de`atat sti ca tipei ii convine

Stiu că ai vrea să ţi se mai deschida usa, că să-ţi vezi păpuşa!"

La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Acum iti spun Adio, atat de dureros incat il simti pana la Os!

pfu`... esti o bomboana de fata... pacat ca esti linsa de toti!

Nu ca Nu'Mi AduC Aminte // Doar Ca Nu Vreau happy

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag love struck blushing"

"¦ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ¦"

She.s not broken [-x She.s just a baby.

Vreau ce`i al meu sa fie doar al meu...batting eyelashes! Nimeni sa nu iubeasca ceea ce iubesc eu!happy

tu o stiai cand plangea cu ursuletzu in mana? pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina"

"Iert t0tul...dar nu uit nimic..."

...hai lasa scoala...cunosc deja vrajeala:-J"

Mama mea cand mi-a dat viata; x Smecherii au luat vacanta; x... Dumnezeu le-a dat un semn; x...S`a nascut un fenomen

. Fiindcă sunt expertă în tâmpenii big hug

Ea! e prietena mea cea mai buna.Ii frangi inima? Iti rup capu!

Tuburi de ruj. Munitie feminina, cartuse pentru vânat barbati

sentimente ` grele ` in cuvinte ` fine `

Omul potrivit
la locul potrivit

Vreau doar atat!
Un sarut de ramas bun

`seNzatii extreme. cand e v0rba`de belele noi stim sa fim fete reLe`. nu ne doare`, nu ne pasa, ne vedem de viata n0astra`

`sunt un inger in prezenta si sunt dem0n` in esenta`

`uita.te la mine baietzash`;; ). Chair crezi ca doua vorbe` m.ar aduce langa tine? Tu nu esti unicat. pot gasi baiat ca tine, la fiecare metru patrat

Stii ca nu` poti s` pacalesti p` nimeni, dar in fne. Sunt ca sh Smiley, 0ficial imi merge bine!

EsenTzZe tAri.iN`sTicLutsSe` miCi`; x.

Ptr. c`aS face Orice pentru. [ E.A ]! *

Stau intinsa pe spate. cu ochii inchisi si. ma gandesc la primul baiat. pe care` am fost blestemata sa-l iubesc.

Imaginea EI aducE peisaje trOpice Sj te incearca dn` greu ganduri euforicE

; x Sunt feteLeee` meLee. ELe sunt totul` pentru mine. speranta zilei de maine; x|

Ea ma certa, ea ma`ntelege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee

• Era o copilă cândva. Acum gândeste altfel pustoaica.

¦ Nimeni şi nimic, nu te va înlocui`...; x
¦ Si inca te astept`...; x

You`re forever in my heart!; x¦

-. iubeşşşşşte din nou `. ily! >; d

Şi daa! Nu mai eşti în viaţaa mia!

D0ar pentru ca un lucruu` tsi s pare greuu`, nu-ti imagina ca este si imp0sibil`!

[‹3]? Totuşi ne place nebunia fabricată-n România b-)

Mai tii minte cand visam`Si desenam Y love you' pe trotoar?:

: Me + you.=>¦

Holiiday. ¦ - Şi cred că încă te iubesc.happy

Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea!

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat

Mereu aceeasi … dar niciodata la fel.

Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ilegal

funditssăă? :d

| Maya_9911 a răspuns:

Instantaneu prin portofel poza mea ai căuta-o, dar ai uitat că din lipsa de spațiu cândva ai aruncat-o.

Vorbeam ore întregi la telefon, ce ciudat sună. Nu adormeam de nu-mi spunea noapte bună.

Tu comentezi de alţii, dar uită-te la tine! Ea ştie să ţină un şmecher, tu de abia te ţii să nu faci pe tine.

Niciodată nu vei ştii cine sunt, ce gândesc, ce visez, ce cred, ce iubesc sau ce urăsc.

Începe să te placă, dar preferă să tacă – pleacă când te supără mereu. Îi pare rău că n-are tupeu, să vorbească, să spună că ţine la tine, d-asta tot pleacă, d-asta tot vine.

Aş face tot fără regrete. Nu mă joc, în joc sunt sentimente.

Şi vreau să uit. Rup pozele, pierd visele. Astăzi mă rup de toate.

Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi.

Te iubesc și ști asta, dar nebunu-i viața mea.

Dă-i drumul la show, mie îmi place când rămâi fără tricou.

Alții au dispărut, dar încă-mi amintesc cu drag de ei în ciuda faptului că-i văd doar în fotografii. Îi respect pentru c-au fost acolo într-o zi.

Ne știm de când eram copii, de-atunci am vrut al meu să fi.

Iubeam totul la el. Îmi plăcea cum zâmbea, cum mergea. Îmi plăcea să mă uit la el cum fuma. Îi iubeam stilul, cum se îmbrăca.

Mă făceai și o făceai râzând, și a trecut mult timp până să mă prind.

Suport orice durere, orice problemă depășesc, dar când văd că plânge ea înnebunesc.

Cu pielea mea bronzată pun pasiune, vorbesc urât dar fac numai lucruri bune.

Şi plimbându-mă prin ploaie, mi-am amintit de tine. Mă gândeam ce bine-ar fi dac-ai fi cu mine.

Şi alta stă în locul meu, pe umărul tău.

Hello! Nice to meet you! Goodbye! Now die!

Nu-ți cere scuze că mă doare, și nu-mi zâmbi așa că-nnebunesc. Că tu veneai acum să-mi ceri iertare, iar eu să-ți spun că azi te părăsesc.

| messokro a răspuns:

1.Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

2.Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.Statusuri Noi

3. Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine …

4.Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti

Mai multe sdtatusuri pe http://messok.ro